Nowa era dla Wyprzedź Mnie!

Prezentujemy nową wersję portalu
05.03.1922:07
Redakcja
6234wyświetlenia


Dokładnie 6. marca dwudzieste urodziny obchodzi pierwsza wiadomość, jaka została dodana do portalu Wyprzedź Mnie! Oczywiście formalnie portal powstał w sierpniu 1999 roku, jednak postanowiliśmy tak wielką rocznicę świętować nieco dłużej, to znaczy cały sezon!

Właśnie oddajemy w Wasze ręce nową wersję strony. Już od dawna chodziły nam po głowie zmiany, ale dopiero niedawno pojawiły się możliwości, by wprowadzić je w życie. Wszyscy wiemy, z jakimi problemami borykała się poprzednia edycja. Oczywiście sprawowała się bardzo dobrze przez niezwykle długi czas, ale realia w internecie zmieniły się tak drastycznie, że konieczne były równie odważne zmiany. Wielkie dzieło Marka Roczniaka musiało przejść na zasłużoną emeryturę.

To co widzicie nie jest tylko zmianą widoku, wizualnym liftingiem naszego staruszka. Jest to strona napisana zupełnie od zera, od dosłownie czystej kartki papieru. Zeszła zima była u nas naprawdę pracowita, można nawet zażartować, że bardziej niż w niektórych zespołach F1. Łukasz wraz z Pawłem Mickiem oraz dwoma zapalonymi pomocnikami, Konradem Musiałem i Filipem Kieresem, podjęli się dość ambitnego zadania, które o swojej wielkości dało znać dopiero po pewnym czasie. Niezliczone godziny przyniosły jednak, miejmy nadzieję, spodziewany efekt.

Aczkolwiek nie będziemy zakłamywać rzeczywistości. Nie da się w 4 miesiące przepisać dwudziestu lat pracy. Dlatego też, jak pewnie zauważycie, nowa wersja nie pokrywa w stu procentach wszystkich funkcji poprzedniej strony. Ale to nie powód do obaw. To co oddajemy do Waszej dyspozycji traktujemy jako początek drogi. Punkt wyjściowy do dalszego działania. Strona będzie żywa i będzie się szybko rozwijała. Jeszcze w tym roku planujemy pokryć wszystkie funkcjonalności starej witryny, a następnie przejść do kolejnego kroku, czyli rozwoju tego co było. Przed nami jeszcze ogrom pracy, ale nie tracimy motywacji.

Nie chcemy wam jednak odbierać tego co było. Dlatego jeszcze przez pewien czas stara witryna będzie dostępna pod adresem oldf1wm.pl. Oczywiście z biegiem czasu coraz mniej rzeczy będzie na niej działo poprawnie, jednak póki co jest to wyjście dla tych użytkowników, którzy korzystali z rozbudowanych funkcji dawnego portalu. Tam też będzie funkcjonował GPM oraz forum, choć linki do obu tych sekcji znajdziecie u góry nowej strony. Zmianie natomiast uległ system komentarzy, teraz będziemy używać Disqusa.

Najważniejsza zmiana dotyczy jednak urządzeń mobilnych. W końcu doczekaliśmy się widoku, który na smartfonach ułatwia, a nie utrudnia przeglądanie naszej strony. Do tego nie jest wersją mini. Naszym celem jest zachowanie pełnej funkcjonalności na urządzeniach mobilnych. Dodatkowo użytkownicy Androida mogą już zainstalować stronę jako aplikacja, klikając w komunikat dodania jej do ekranu głównego, lub wybierając tę funkcję z opcji przeglądarki. Dla prawdziwych fanatyków F1WM instalacja możliwa jest również na systemie Windows i Linux. Co z iOS? Pozostaje dodanie skrótu witryny.

Nową stronę chcielibyśmy zadedykować oczywiście Markowi Roczniakowi. W ten sposób chcielibyśmy podziękować za jego niewiarygodny wkład w F1WM. Bez niego nie bylibyśmy tutaj, nie czytalibyśmy tylu wiadomości o sportach motorowych. Będziemy go jeszcze nie raz w tym roku wspominać, a w sierpniu przedstawimy zaktualizowany pamiętnik F1WM z najważniejszymi datami dla serwisu.

Póki co zapraszamy do zabawy z nową wersją. Jeśli gdzieś zauważycie błąd to prosimy o wyrozumiałość. Dokładamy wszelkich starań, by wszystko działało, ale przy tak sporym projekcie i tak niewielkiej obsadzie osobowej, nie sposób zauważyć wszystko. Chcielibyśmy, by to był nasz wspólny projekt i liczymy na Waszą pomoc!