Schumacher: Wchodząc do F1 chcę być kompletnym kierowcą

Niemiec ma wątpliwości, czy będzie gotowy na angaż w 2020 roku.
03.04.1919:50
Mateusz Szymkiewicz
1068wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mick Schumacher przyznał, że dołączając do stawki Formuły 1 chce być kompletnym kierowcą wyścigowym.

Niemiec jest zeszłorocznym zwycięzcą Mistrzostw Europy Formuły 3, natomiast w tym sezonie dołączył do stawki F2 jako kierowca Premy. Ponadto syn Michaela Schumachera wkroczył w szeregi Ferrari jako członek Akademii Młodych Kierowców.

We wtorek 20-latek zadebiutował za sterami bolidu Formuły 1 stajni z Maranello, natomiast w środę przesiadł się do Alfy Romeo C38. Jak przyznał Schumacher, mimo wysokich oczekiwań, jego debiut już w sezonie 2020 wydaje się być mało prawdopodobny.

Oczywiście jestem w trakcie pierwszego roku w F2, zobaczymy jak się ułoży - powiedział Mick Schumacher. Chcę dołączyć do F1 jako kompletny kierowca, zamierzam być przygotowany jak najlepiej. Czas pokaże czy to będzie przyszły rok lub jeszcze następny. Chcę wykonać ten krok w odpowiednim momencie. F1 jest bardzo skomplikowana, jest wiele dróg, by uczyć się bolidu. Rozmowa z zespołem oraz próba zdobycia informacji dla mnie jest bardzo pomocna. Wiele się nauczyłem, a także byłem w stanie wykorzystać wiedzę zdobytą w F1.