Steiner: Hulkenberg jest interesującym kandydatem dla Haasa

Niemiec wciąż pozostaje bez kontraktu z Renault na przyszłoroczne zmagania.
02.08.1910:17
Mateusz Szymkiewicz
974wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner przyznał, że Nico Hulkenberg jest interesującym kandydatem dla ekipy Haas na sezon 2020.

Stajnia z Kannpolis aktualnie analizuje swoje opcje na przyszłoroczne zmagania. Bez kontraktu pozostaje Romain Grosjean, który trzykrotnie był zaangażowany w incydenty ze swoim zespołowym partnerem - Kevinem Magnussenem. Ponadto Francuz prezentuje rozczarowujące osiągi i uważa się, że jeszcze w tym roku mógłby ustąpić miejsca dla Estebana Ocona lub Pascala Wehrleina.

W kontekście sezonu 2020 pojawia się jednak kandydatura Nico Hulkenberga, który wciąż nie przedłużył umowy z Renault. Niemiec był interesująca opcją dla Haasa przed debiutem w sezonie 2016, natomiast teraz Gunther Steiner potwierdził zainteresowanie kierowcą.

To interesująca opcja. Jak już mówiłem, staramy się ocenić każdego kandydata i wybrać najlepszego, ponieważ jasne jest, że nie na każdego nas stać. Porozmawiam z Gene [Haasem] w trakcie letniej przerwy - powiedział szef zespołu.

Kandydatura Hulkenberga jest o tyle interesująca, iż 31-latek jest skonfliktowany z obecnym zawodnikiem Haasa - Kevinem Magnussenem. Steiner zapytany o chłodne relacje między Niemcem i Duńczykiem, odpowiedział: To mógłby być dosyć wybuchowy skład!.