Giovinazzi pewny zachowania posady w Formule 1 na sezon 2020

Występ 25-latka w Grand Prix Włoch spotkał się z uznaniem szefa Alfy Romeo.
10.09.1910:14
Mateusz Szymkiewicz
1342wyświetlenia
Embed from Getty Images

Antonio Giovinazzi uważa, że jego aktualna postawa jest wystarczająca, by utrzymać posadę w Alfie Romeo na sezon 2020.

Włoch zalicza w tym roku pierwsze pełne mistrzostwa, które składają się z licznych wzlotów i upadków. W pierwszej połowie sezonu 25-latek zdobył tylko jeden punkt, zdecydowanie ulegając Kimiemu Raikkonenowi. Z kolei po letniej przerwie Giovinazzi zaprzepaścił szansę na ósme miejsce w Belgii po wypadku na ostatnim okrążeniu.

Przełamaniem było domowe Grand Prix Włoch, w którym zawodnik Alfy Romeo uplasował się na mecie na dziewiątym miejscu. Po prostu cieszę się, że Antonio wreszcie pokazuje swój talent - powiedział Frederic Vasseur, szef zespołu. Z kolei Peter Sauber dodał: Zrewanżował się za swój błąd na Spa.

Jak przyznał sam kierowca, jego przyszłość w Formule 1 obecnie maluje się w dużo jaśniejszych barwach. Nie chcę koncentrować się za mocno na kolejnym roku, ale jeżeli będę kontynuował obecną postawę, wówczas nikt nie zajmie mojego miejsca. Tor w Singapurze będzie zupełnie inny, więc najpierw musimy zobaczyć jak nasz bolid się spisze. Pozostaję jednak pewny tego, iż stać nas na kolejny dobry wynik - stwierdził Antonio Giovinazzi.