Vettel: W przyszłym sezonie muszę spisać się lepiej

Czterokrotny mistrz świata podkreśla, że ma duże możliwości poprawy.
01.12.1916:57
Nataniel Piórkowski
1364wyświetlenia


Sebastian Vettel otwarcie przyznał, że w sezonie 2020 musi zaprezentować wyższą formę.

Czterokrotny mistrz świata zakończył frustrującą kampanię na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej, pokonany przez zespołowego kolegę i debiutanta w Ferrari - Charlesa Leclerca.

Pomimo tego, iż na początku sezonu Ferrari typowało Vettela na lidera w walce o mistrzowską koronę, Niemiec wywalczył tylko jedno zwycięstwo - miało to miejsce na ulicznym torze w Singapurze.

To nie był taki rok, jakiego oczekiwaliśmy. Kropka. Powód jest jasny. Lekcje są oczywiste. Teraz musimy zagwarantować, że wyciągniemy z nich wnioski - stwierdził Vettel po ostatnim wyścigu sezonu w Abu Zabi.

Musimy być silniejsi jako zespół. Ja także jako kierowca muszę wykonywać lepszą pracę i jestem przekonany, że mnie na to stać. To nie był najlepszy sezon z mojej perspektywy.

Nie uważam, że był tak zły, jak może to wyglądać z boku. Wiele drobnostek prowadziło do szarego obrazu sytuacji. Koniec końców jestem jednak pierwszy do tego, aby przyjrzeć się swojej jeździe.

Wiem, że mogę radzić sobie lepiej. Na pewno taki jest cel na kolejny rok. Musimy postawić krok naprzód. Mam nadzieję, że będziemy dysponować bardziej konkurencyjnym pakietem, dzięki któremu powalczymy z Mercedesem i Red Bullem.