Mekies: Vettel nadal jest kluczową postacią w Ferrari

Francuz zapewnia też, że 32-latek i Leclerc rozpoczną sezon na równych szansach.
05.02.2009:01
Mateusz Szymkiewicz
832wyświetlenia
Embed from Getty Images

Laurent Mekies deklaruje, że Sebastian Vettel wciąż cieszy się pełnym wsparciem zespołu Ferrari.

Niemiec ma za sobą trudny sezon 2019, w którym przegrał zespołowy pojedynek z Charlesem Leclerkiem, a także popełniał dużo błędów. Ponadto jego zespołowy partner przed świętami otrzymał nową, aż pięcioletnią umowę, co wielu odczytuje jako zmianę lidera w stajni z Maranello.

Dyrektor sportowy Ferrari - Laurent Mekies, deklaruje jednak, że 32-latek wciąż jest istotnym członkiem zespołu. On ma naturalne przywództwo w DNA, a także jest kluczową osobą w naszym projekcie. Zawsze jest w stanie znaleźć właściwe słowa, jest spokojny i zmotywowany. Na papierze im dłużej pozostajesz z jednym kierowcą, tym więcej jesteś w stanie z niego wykrzesać. Jestem w stanie tak mówić o Sebastianie.

Francuz potwierdza też, że Vettel oraz Leclerc rozpoczną sezon 2020 bez podziału na kierowcę numer jeden i dwa. Rozpoczną mistrzostwa na tym samym poziomie, to zespół będzie priorytetem. Jeżeli dojdziemy do etapu, w którym jeden z nich będzie miał dużą przewagę, wówczas pochylimy się nad sytuacją. W tym scenariuszu będzie to zupełnie normalne i naturalne, że skoncentrujemy się na jednym z nich i zmaksymalizujemy nasze szanse na wygraną. Teraz jest jednak za wcześnie, by o tym myśleć - zakończył Mekies.