Zarząd Daimlera naciska na zatrudnienie Vettela w Mercedesie?

Przeciwnikami tego pomysłu mają być Lewis Hamilton oraz Toto Wolff.
20.05.2019:55
Mateusz Szymkiewicz
2232wyświetlenia
Embed from Getty Images

Według dziennikarza Giuliano Duchessy, zarząd Daimlera ma naciskać na zatrudnienie Sebastiana Vettela w Mercedesie od sezonu 2021.

Niemiec po sześciu latach opuści Ferrari i według informacji Autobild, jego koncentracja ma spoczywać na zdobyciu posady w Mercedesie. W innym wypadku 32-latek ma być gotowy na opuszczenie stawki Formuły 1, będąc bez szans na posadę w McLarenie oraz Renault, gdzie na następcę Ricciardo typowany jest Fernando Alonso.

Zgodnie z informacjami dziennikarza Giuliano Duchessy, który jest akredytowany na wyścigi Formuły 1, Daimler ma być orędownikiem zatrudnienia Sebastiana Vettela w zespole Mercedesa. Dla zarządu koncernu posiadanie czterokrotnego mistrza świata z Niemiec ma być kuszącą perspektywą.

Przeciwnikami dołączenia Vettela do Mercedesa mają być szef ekipy Toto Wolff, który rzekomo zaciągnął hamulec ręczny, a także Lewis Hamilton, będący zwolennikiem kolejnego przedłużenia umowy z Valtterim Bottasem.

Aktualnie Mercedes nie potwierdził żadnego kierowcy na sezon 2021, co teoretycznie daje szanse Sebastianowi Vettelowi na angaż w stajni z Brackley. W podobnej sytuacji jak Hamilton oraz Bottas jest Toto Wolff, co przy naciskach Daimlera na zatrudnienie Vettela, może postawić duży znak zapytania nad przyszłością 48-latka.

Austriak pytany niedawno, czy Mercedes rozważa kandydaturę czterokrotnego czempiona, który zostanie zastąpiony w Ferrari przez Carlosa Sainza, odpowiedział: Sebastian jest świetnym kierowcą, wielką osobowością oraz atutem każdego zespołu Formuły 1. Kiedy myślimy o przyszłości, nasza lojalność każe nam spoglądać w kierunku aktualnych kierowców Mercedesa. Mimo to musimy wziąć pod uwagę obecny rozwój sytuacji.