Giovinazzi: Nie jestem rozczarowany decyzją Ferrari

Włoch wierzy, że dzięki ciężkiej pracy będzie miał jeszcze szansę na awans do topowego zespołu.
11.06.2014:23
Nataniel Piórkowski
488wyświetlenia


Antonio Giovinazzi przekonuje, że nie jest rozczarowany decyzją Ferrari, które nie zdecydowało się na zatrudnienie go w miejsce odchodzącego Sebastiana Vettela od sezonu 2021.

Źródła w Maranello informowały, że Giovinazzi był jednym z kandydatów na zespołowego partnera Charlesa Leclerca.

Priorytetem Ferrari od samego początku były jednak negocjacje z Carlosem Sainzem, który ostatecznie podpisał dwuletni kontrakt z legendarną włoską ekipą.

Wciąż jestem częścią tej rodziny - powiedział Giovinazzi, wychowanek akademii Ferrari. Cieszyłem się, że byłem jedną z osób na liście, że być może miałem pewną szansę na ten fotel. Koniec końców w mojej karierze nigdy nie miałem łatwo. Zawsze walczyłem, zawsze musiałem coś poświęcić. Myślę, że teraz nie ma odpowiedniego czasu, abym przechodził do Ferrari.

Za mną 23 występy w Grand Prix. Ubiegły rok stał pod znakiem dobrego rozwoju, ale w tym nie mieliśmy jeszcze szansy, aby wystartować w wyścigu, więc moja pozycja nie była zbyt mocna.

Wciąż jednak jestem młody. Jestem przekonany, że jeśli będę kontynuował postępy, jeśli będę walczył i ciężko pracował, to w przyszłości otworzy się przede mną w końcu taka szansa.