Brawn: Są małe szanse na to, że kwalifikacje odbędą się w sobotę

Czasówka może zostać przeniesiona na niedzielę kosztem wyścigów F2 i Porsche.
11.07.2013:02
Nataniel Piórkowski
1216wyświetlenia


Jeśli pogoda uniemożliwi rozegranie sobotnich kwalifikacji zostaną one przełożone na niedzielne przedpołudnie - ogłosił dyrektor do spraw sportowych F1, Ross Brawn.

Trzeci trening przed GP Styrii został odwołany z powodu silnych opadów deszczu. W przypadku gdy warunki nie ulegną poprawie, kwalifikacje będą musiały zostać przełożone na niedzielne przedpołudnie, co doprowadzi do odwołania co najmniej dwóch wyścigów serii towarzyszących.

Austria to wymagający tor pod względem pogody. Mieliśmy tu już do czynienia z tego typu warunkami - powiedział Brawn w rozmowie z F1 TV.

Szczerze mówiąc jesteśmy jednak zadowoleni z tego, że możemy tu być - nawet jeśli pogoda nie dopisuje. Nad Styrią przechodzi obecnie duży front. Przesuwa się bardzo powoli, ale przewidywalne. Jest więc mała szansa, że pod koniec dnia będzie można wyjechać na tor.

Przełożenie kwalifikacji na niedzielę wpłynęłoby na kształt niedzielnego grafiku sesji. W okolicach południa miejsce w nim mają zaplanowane Formuła 2 oraz Porsche Supercup.

Jeśli chodzi o niedzielę, to prognozy są już w porządku. Mamy jednak ustalony harmonogram, co oznacza, że nie doszłoby do wyścigów F2 i Porsche. Jesteśmy w stanie zorganizować jutro rano kwalifikacje F1. Jeśli nie byłoby takiej możliwości, to jak wiadomo znaczenie miałyby wtedy wyniki drugiego treningu.

Mam jednak nadzieję, że nie będziemy musieli korzystać z tej furtki w regulaminie. Myślę, że rano odbędą się kwalifikacje.