Gasly otrzyma przed wyścigiem nową jednostkę napędwą

Przez całe kwalifikacje Francuz zmagał się z problemami z silnikiem Hondy.
19.07.2009:23
Nataniel Piórkowski
607wyświetlenia
Embed from Getty Images

Honda zdecydowała się na wymianę jednostki napędowej w bolidzie Pierre'a Gasly'ego.

Francuz zajął dziesiąte miejsce w kwalifikacjach, jednak przez całą sesję narzekał na problemy z działaniem silnika. W Q2 kierowca AlphaTauri zgłosił spadek mocy, jednak w odpowiedzi zespół poinformował go, iż usterka nie może zostać wyeliminowana w trakcie czasówki.

Jeszcze w sobotę Honda potwierdziła, że dokona wymiany jednostki napędowej w bolidzie numer dziesięć, aby uniknąć potencjalnego ryzyka.

Na Gasly'ego nie zostanie nałożona kara cofnięcia na starcie, gdyż po raz pierwszy w tym sezonie skorzysta z nowych części składowych silnika.

Pod koniec Q1 a w szczególności na początku Q2, zaczęliśmy odczuwać olbrzymi spadek mocy. Początkowo pojawiał się on na okrążeniach wyjazdowych, gdy ładowałem baterie. Jechałem z gazem w podłodze, ale silnik ograniczał moc. Przez to nie mogłem odpowiednio zsynchronizować biegów i dogrzać opon - cytuje kierowcę magazyn Autosport.

Na moim najszybszym okrążeniu silnik odciął moc na głównej prostej. Straciliśmy tam trochę czasu, ale reszta kółka była już w porządku. Na drugim nie mogłem pojechać wystarczająco szybko, aby wrzucić bieg wyższy od czwartego. Problemy stawały się coraz bardziej poważne. Musieliśmy zrezygnować z dalszych jazd, bo gdy zaczynałem okrążenie silnik nie miał już mocy.