Tost: Decyzja w sprawie Gasly'ego zapadnie do sześciu tygodni

Niewykluczone, że Francuz doczeka się powrotu do Red Bulla od sezonu 2021.
11.09.2014:22
Mateusz Szymkiewicz
797wyświetlenia
Embed from Getty Images

Franz Tost ujawnił, że decyzja w sprawie miejsca startów Pierre'a Gasly w sezonie 2021 zapadnie w ciągu sześciu tygodni.

Francuz po sensacyjnym zwycięstwie w Grand Prix Włoch za kierownicą bolidu AlphaTauri, łączony jest z powrotem do seniorskiej ekipy Red Bulla. Gasly miałby przejąć kokpit Alexandra Albona, który w tym roku najwyżej był na mecie na czwartym miejscu, a w klasyfikacji jest tylko pięć punktów przed Francuzem.

Należy do najlepszych młodych kierowców Red Bulla - powiedział Franz Tost, szef AlphaTauri, zapytany o Pierre'a Gasly. Jest w stanie wygrywać wyścigi, a przynajmniej już raz tego dokonał. Mimo to pokazywał już w przeszłości, że potrafi zwyciężać oraz zdobywać mistrzostwa, co jest ważne. Bardzo go cenię, ponieważ na Monzy pojechał fantastyczny wyścig: kontrolował tempo, a Carlos nie miał szans, by go wyprzedzić. Zaliczył bardzo dojrzały występ. Już wcześniej oceniałem go wysoko.

Austriak zapytany, czy Red Bull bierze pod uwagę przywrócenie 24-latka, odpowiedział: Kwestia kierowców zostanie podjęta przez Red Bulla pod koniec października lub na początku listopada. Zobaczymy jak wszystko się rozwinie. Wtedy Red Bull zadecyduje, którzy kierowcy pojadą w konkretnych zespołach.

Szef Red Bull Racing - Christian Horner, potwierdził, że w tym roku nie zostaną przeprowadzone zmiany w składach kierowców. Tak długo jak miejsca w Red Bullu są potwierdzone, koncentrujemy się na Alexandrze Albonie. Chcemy mu dać jak najlepszą okazję do tego, by utrzymał posadę w zespole. Ponowna zamiana kierowców nie miałaby sensu. W tej chwili AlphaTauri jest bardziej siostrzanym zespołem, niż juniorskim. Wierzę, że Franz jest szczęśliwy mając Pierre'a. Ostateczna decyzja zapadnie pod koniec roku i z naszej strony nie ma nacisków, by odmienić sytuację.