Coulthard: Nie będę zaskoczony odejściem Vettela w trakcie sezonu

Szkot uważa, że porażki ze Strollem w kolejnych wyścigach mogą pogrążyć 33-latka.
30.03.2110:57
Mateusz Szymkiewicz
2790wyświetlenia
Embed from Getty Images

David Coulthard przyznał, że nie będzie zaskoczony odejściem Sebastiana Vettela z Formuły 1 jeszcze przed końcem sezonu 2021.

Niemiec ma za sobą bardzo trudny debiut w barwach Astona Martina. W kwalifikacjach w Bahrajnie mistrz świata odpadł z osiemnastym czasem, ignorując przy tym podwójne żółte flagi, za co relegowano go na koniec stawki. Z kolei w niedzielę Vettel przekroczył linię mety dopiero jako piętnasty, wcześniej angażując się w kolizję z Estebanem Oconem.

Partner 33-latka - Lance Stroll, w wyścigu zgarnął jeden punkt za dziesiątą pozycję i zdaniem Davida Coultharda, dalsze porażki w zespołowym pojedynku mogą pogrążyć Vettela. Nie wiem jak zamierza odzyskać swoje mojo. Wydaje mi się, że jest dużym atutem dla zespołu ze względu na doświadczenie i gwarancję dojechania do mety. Mimo to niestety wytracił trochę ze swojej szybkości.

Zastanawiam się, czy to wszystko nie jest elementem budowania również Lance'a Strolla, ponieważ pokonując czterokrotnego mistrza świata będzie miał uzasadnienie dla opinii, iż on sam jest kierowcą z potencjałem na zdobycie tytułu. Jeśli rozprawi się z Sebem tak jak Charles [Leclerc] z nim, wtedy po prostu nie widzę go [Vettela] dokańczającego ten sezon - powiedział były zawodnik Williamsa, McLarena oraz Red Bulla.