Podwójny weekend na Red Bull Ringu zagrożony?

1 czerwca w Austrii wejdzie w życie zakaz lądowania samolotów z Wielkiej Brytanii.
26.05.2112:19
Maciej Wróbel
2338wyświetlenia
Embed from Getty Images

Według doniesień niemieckich mediów, najnowsza decyzja austriackiego rządu może poddawać w wątpliwość organizację dwóch Grand Prix Formuły 1 na torze Red Bull Ring.

Tegoroczny kalendarz Formuły 1 pierwotnie liczył rekordowe 23 eliminacje. Jednakże w związku z wciąż obowiązującymi w niektórych krajach obostrzeniami, już teraz doszło do kilku zmian w harmonogramie - przełożone zostały bowiem Grand Prix Australii i Chin, a wyścigi w Kanadzie i Turcji zostały odwołane.

Teraz znaki zapytania pojawiły się przy dwóch wyścigach w Austrii, zaplanowanych na 27 czerwca oraz 4 lipca. Jak informuje Sky Deutchland decyzja austriackiego rządu o zakazie lotów z Wielkiej Brytanii może - pomimo starań Red Bulla - skutecznie utrudnić przeprowadzenie zmagań na torze w Spielbergu.

Austriacki rząd wprowadził zakaz lądowania samolotów z Wielkiej Brytanii począwszy od 1 czerwca - informuje niemiecki nadawca. Nie można na tę chwilę przewidzieć, jak długo ten zakaz będzie obowiązywał. Przy tak wielu zespołach mających swoje siedziby w Wielkiej Brytanii, może to być problem.

Do wyścigów zostało kilka tygodni, więc do tej pory sytuacja może jeszcze ulec zmianie.