Vasseur: Silniki Hondy i Mercedesa są mile przed Ferrari

Szef Alfy Romeo uważa, że włoski producent może konkurować jedynie z Renault.
30.07.2111:46
Mateusz Szymkiewicz
1307wyświetlenia
Embed from Getty Images

Frederic Vasseur uważa, że silniki Hondy oraz Mercedesa są w tym roku o kilka mil przed Ferrari.

Francuz jest szefem Alfy Romeo, która korzysta z układów napędowych stajni z Maranello. Ubiegłoroczna kampania stała pod znakiem borykania się z niekonkurencyjnym pakietem, jednakże w tym sezonie Ferrari zdołało odrobić część start do konkurentów, co przełożyło się również na bolid C41. Postępy szwajcarskiego zespołu w 2021 roku szacuje się na poziomie dwóch i pół procent.

Jesteśmy zadowoleni z silnika, a także z naszej dobrej relacji z Ferrari - powiedział Frederic Vasseur dla Autosprintu. Dostarczają nam swoje pakiety od wielu lat i pracują naprawdę ciężko, by poprawić je. Na szczęście w 2022 roku spodziewamy się wielkich postępów. Silnik Ferrari jest na równi z Renault, ale Honda oraz Mercedes są mile przed nami. Ciężko pracują nad poprawą, a my staramy się o jak najszybszy bolid. W tym roku postawiliśmy duży krok naprzód.

Po dziesięciu eliminacjach Alfa Romeo ma w dorobku zaledwie dwa punkty i jak dodał Vasseur, aktualny dorobek w ogóle go nie satysfakcjonuje. W głównej mierze nasza sytuacja wygląda tak, ponieważ rywale ze środka stawki nie odpadają z wyścigów. Jak już jednak mówiłem, udało nam się wykonać postępy, szczególnie po stronie samochodu. Zawsze wiedzieliśmy, że czeka nas trudna kampania, więc już na wczesnym etapie skoncentrowaliśmy się na 2022 roku.