Binotto: Rozmawiamy z Haasem na temat pozostania Micka

W ostatnich tygodniach plotkowano o ewentualnym transferze Niemca do Alfy Romeo.
11.08.2118:06
Maciej Wróbel
742wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jak twierdzi Mattia Binotto, Ferrari jest w trakcie rozmów z Haasem w sprawie przedłużenia pobytu Micka Schumachera w amerykańskiej ekipie o kolejny sezon.

Mick Schumacher zadebiutował w tym sezonie w F1 w barwach zespołu Haas, gdzie ze względu na niekonkurencyjny samochód skazany jest na jazdę na końcu stawki. Niemiec z reguły jest jednak szybszy od zespołowego partnera, a jego dobra postawa zaowocowała rzekomym zainteresowaniem ze strony Alfy Romeo.

W ostatnim czasie szef Haasa, Gunther Steiner wydawał się brzmieć dość pewnie, jeśli chodzi o pozostanie Schumachera w zespole. Teraz w podobnym tonie wypowiada się szef Ferrari, Mattia Binotto. Ten rok był nieco trudniejszy dla kierowców z Akademii Ferrari, ale musimy dać dzieciakom czas na rozwój - powiedział Włoch w rozmowie z La Gazzetta dello Sport.

Pierwszy sezon Micka Schumachera ma polegać na nauce bez presji. My natomiast obecnie rozmawiamy z Haasem na temat potwierdzenia jego pozostania na przyszły rok.

Gdyby mimo tego doszło do przejścia Schumachera do Alfy, transfer ten najprawdopodobniej odbyłby się kosztem innego protegowanego Scuderii - Antonio Giovinazziego. Binotto podkreśla jednak, że jest zadowolony z postawy swojego rodaka.

Giovinazzi pozostaje naszym kierowcą rezerwowym - mówi Binotto. Jest pierwszą alternatywą dla kierowców Ferrari. Jego forma rośnie z roku na rok i mam nadzieję, że będzie mu dane pozostać w Alfie, ponieważ na to zasługuje.