Gubernator Nevady potwierdza rozmowy ws. wyścigu F1 w Las Vegas

Z kolei Austin już wkrótce ma przedłużyć umowę na organizację Grand Prix.
23.10.2118:44
Maciej Wróbel
317wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gubernator Nevady, Steve Sisolak, potwierdził, iż trwają obecnie rozmowy z mające na celu sprowadzenie Formuły 1 do Las Vegas po niemal czterdziestu latach przerwy.

W ostatnich dniach przybrały na sile spekulacje, jakoby rozważano organizację trzeciego wyścigu Formuły 1 na terenie Stanów Zjednoczonych. O dołączenie do kalendarza rzekomo starają się Las Vegas a także Indianapolis, gdzie F1 miałaby po kilkunastu latach wrócić na wersję drogową słynnego toru.

Jak się okazuje, w tym tygodniu w Austin obecna była delegacja z Las Vegas, która podjęła z F1 rozmowy na temat potencjalnej organizacji wyścigu już w sezonie 2023. Odbycie rozmów z władzami serii potwierdził sam gubernator Nevady - Steve Sisolak.

Miałem ostatnio okazję spotkać się z władzami Formuły 1 i doceniam to, że poświęcili mi swój czas by porozmawiać w tej sprawie. Mówiłem o tym wcześniej i powtórzę to po raz kolejny - Srebrny Stan w szybkim tempie staje się stolicą zarówno rozrywki, jak i sportu - powiedział 67-latek.

W międzyczasie oczekuje się, iż już w ciągu kilku następnych dni Austin przedłuży z F1 kontrakt na organizację Grand Prix Stanów Zjednoczonych. Wszystko, co zatrzymałoby ten rozpęd, mogłoby być dla nas potencjalnie i nieodwracalnie szkodliwe - powiedział szef GP USA, Bobby Epstein, cytowany przez New York Times.

Biorąc pod uwagę to, że zaczynamy od tego, jako punktu porozumienia, z dużym optymizmem liczę na to, iż będziemy jeszcze długo kontynuować współpracę.

Epstein dodał również, iż nie ma problemu z tym, iż od przyszłego roku w kalendarzu znajdzie się też drugi wyścig w Stanach Zjednoczonych. Zdecydowanie jest miejsce na oba wyścigi - powiedział.