Horner: Pierwszy zakręt będzie niesamowicie ekscytujący

Szef RBR wierzy, że po uniknięciu zamieszania w T1 Verstappen obroni się przed Hamiltonem.
24.10.2111:38
Nataniel Piórkowski
1125wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner spodziewa się ekscytującego startu do wyścigu o Grand Prix USA, po tym jak Max Verstappen i Lewis Hamilton ustawią swe bolidy w pierwszym rzędzie.

Verstappen pokonał Hamiltona w decydującej rozgrywce o pole position. Dodatkowo lider klasyfikacji generalnej może liczyć na pomoc ze strony kolegi z zespołu - Sergio Pereza, który wyruszy do zawodów na COTA z trzeciej pozycji.

Charakterystyczny stromy podjazd do T1 umożliwia kierowcom skorzystanie z wielu linii jazdy, ale także otwiera szansę do wypchnięcia rywala na asfaltowe pobocze. W 2015 roku Hamilton skorzystał z takiej taktyki walcząc o prowadzenie z Nico Rosbergiem.

Horner przewidywał w rozmowie ze Sky: Myślę, że na tym torze trudno jest trzymać się blisko rywala, więc bez cienia wątpliwości chcesz jechać na czele przed pierwszym wirażem. Wydaje mi się, że pierwszy zakręt będzie niesamowicie ekscytujący - mamy przecież dwóch pretendentów startujących do wyścigu z pierwszego rzędu.

Najpopularniejszym punktem umożliwiającym wyprzedzanie na Circuit of the Americas jest jedenasty zakręt, następujący po kilometrowym odcinku, na którym istnieje możliwość skorzystania z DRS. W teorii warunki te stanowią idealne środowisko dla Mercedesa, który może wykorzystać swą przewagę na prostych.

Horner uważa jednak, że jeśli Verstappen opanuje sytuację na starcie i utrzyma prowadzenie, będzie w stanie wyrwać się z zagrożenia ze strony Hamiltona.

Jak już powiedziałem, ciężko jest tutaj podążać za drugim bolidem, więc jeśli uda nam się przejechać czysty sektor, to przed dojazdem do jedenastego zakrętu powinniśmy być w stanie zbudować lekką przewagę. Będzie to mało kluczowe znaczenie. Jeśli do tego Max ujrzy w swych lusterkach żółty kask Sergio, to sądzę, że będzie znacznie szczęśliwszy.

Zapytany o presję ze strony Hamiltona w początkowej fazie wyścigu, Verstappen odparł w rozmowie z telewizją Sky: Jestem zdania, że musimy po prostu skupić się na sobie, spróbować pojechać dobry wyścig i mieć tak dobre tempo, jak tylko będzie to możliwe. Nie martwię się o to, co dzieje się za mną. Muszę koncentrować się na sobie.

Embed from Getty Images