Londyn rozpoczął starania o organizację ulicznego Grand Prix

Burmistrz miasta poprosił o pomoc w rozmowach z F1 amerykańską grupę 777 Partners.
11.11.2112:19
Mateusz Szymkiewicz
868wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daily Mail informuje, że Londyn rozpoczął starania o organizację ulicznego wyścigu Formuły 1.

Stolica Wielkiej Brytanii jest łączona z Formułą 1 od wielu lat. Pierwotnie uliczne zmagania były rozpatrywane jako alternatywa dla toru Silverstone, którego przyszłość stała pod dużym znakiem zapytania.

Według Daily Mail, burmistrz Londynu - Sadiq Khan, miał wrócić do pomysłu sprowadzenia Formuły 1 na ulice miasta, tym razem w ramach drugiego wyścigu w Wielkiej Brytanii. Za przygotowanie projektu imprezy oraz rozmowy z Formułą 1 ma być odpowiedzialna amerykańska grupa 777 Partners. Docelowym miejscem rozgrywania wyścigu ma być obszar Royal Docks w dzielnicy Newham, natomiast inauguracyjna edycja może odbyć się w 2024 roku.

Mamy nadzieję, że dojdzie to do skutku. Jesteśmy podekscytowani tym projektem - powiedział Josh Wander, założyciel 777 Partners. Będzie nas czekała elektryzująca atmosfera z udziałem największych sportowców na świecie, międzynarodowego grona kibiców oraz światowych firm w roli sponsorów. Co najważniejsze, w planach jest utworzenie światowej klasy kompleksu sportowo-rozrywkowego, który będzie dostępny przez cały rok i umożliwi rewitalizację okolicznych terenów.

Zamierzamy otworzyć wschodnią część Londynu - dodał Unmesh Desai, członek Zgromadzenia Miasta Londyn oraz sojusznik Sadiqa Khana. Ten rejon ma wielki potencjał i dlatego chcemy go zaangażować w Formułę 1. Oni wierzą w nas, a my wierzymy w nich. Jest to dwustronne partnerstwo. Kiedy uda się ściągnąć F1 oraz inne ważne wydarzenia do wschodniego Londynu, wówczas mocno zaakcentujemy nasze położenie na mapie. Mam wielką nadzieję, że dojdzie do tego.