Źródła Autosportu potwierdzają przejście Szafnauera do Alpine

Na nowego szefa zespołu Astona Martina typowany jest Martin Whitmarsh.
11.11.2117:21
Mateusz Szymkiewicz
1957wyświetlenia
Embed from Getty Images

Źródła Autosportu potwierdzają, że Otmar Szafnauer wkrótce obejmie jedną z kierowniczych ról w zespole Alpine.

Amerykanin jest obecnie szefem Astona Martina, do którego dołączył jeszcze w czasach Force India. Szafnauer objął swoje stanowisko w połowie 2018 roku, krótko po przejęciu stajni z Silverstone przez Lawrence'a Strolla.

Według Autosportu, 58-latek niebawem dołączy do Alpine, prawdopodobnie zastępując Davide Brivio. Włoch jest łączony z powrotem do Suzuki w MotoGP od 2022 roku i zrozumiałe, że nowe obowiązki Szafnauera wykraczałyby poza te sprawowane w Astonie. Stanowisko szefa Alpine utrzymałby tym samym Marcin Budkowski, który koncentruje się na czynnościach operacyjnych w fabryce oraz na torze.

Póki co nie jest jasne, kiedy zostanie potwierdzony transfer Otmara Szafnauera. Niewykluczone, że oficjalny komunikat będzie wystosowany już przy okazji Grand Prix Brazylii, choć brany jest pod uwagę również wariant, w którym obie strony wstrzymują się z ogłoszeniem do zimowej przerwy. Rzecznicy Alpine oraz Astona odmówili skomentowania plotek dotyczących Amerykanina.

Autosport sugeruje, że nowym szefem Astona Martina może zostać Martin Whitmarsh. Brytyjczyk, który w latach 2009-2014 stał na czele McLarena, przed kilkoma miesiącami objął kierownicze stanowisko w Aston Martin Performance Technologies. W ramach swoich obowiązków 63-latek m.in. pojawia się na torze wyścigowym.