Gasly: Krzyczałem z bólu pod koniec wyścigu

Francuz doświadczył silnego bólu jelit podczas ostatnich 15 okrążeń GP Arabii Saudyjskiej.
29.03.2210:48
Michał Bielicki
1878wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly przyznał, że krzyczał z powodu bólu jelit jakiego doświadczył podczas końcówki wyścigu w Arabii Saudyjskiej.

Pomimo różnego rodzaju problemów podczas tego weekendu - takich jak kłopoty ze sprzęgłem, zniszczenia podłogi czy niefortunnego pit stopu podczas zawodów - Francuzowi udało się pokonać powetować niepowodzenie z Bahrajnu i dojechać do mety, zdobywając cztery punkty dla AlphaTauri dzięki ósmemu miejscu.

Okazało się jednak, że 26-latek miał jeszcze jeden problem, który dotknął go w końcówce GP Arabii Saudyjskiej - To było 15 najbardziej bolesnych okrążeń w mojej całej karierze - powiedział kierowca AlphaTauri. Nie wiem co się stało w moich jelitach, ale umierałem w samochodzie, wręcz krzyczałem z bólu i jestem po prostu szczęśliwy, że wyścig się zakończył i udało nam się dowieźć P8.

Na dohamowaniach i przy każdym lewym zakręcie czułem jakby coś dźgało mnie nożem wewnątrz jelit, więc nie było to miłe uczucie. Ból głównie pojawiał się po prawej stronie, więc muszę zobaczyć się z lekarzem. Ostatnie pięć kółek to była czysta próba przetrwania, odczuwałem tak ogromny ból. Odliczałem więc tylko okrążenia do końca i dlatego jestem tak zadowolony, że udało się dojechać na ósmej pozycji - podsumował Gasly.