Wolff: Przyszłość Schumachera w F1 może być związana z Mercedesem

Austriak krytykuje ostatnie wypowiedzi Gunthera Steinera na temat swojego kierowcy.
11.06.2210:48
Mateusz Szymkiewicz
1664wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff nie wyklucza, że przyszłość Micka Schumachera w Formule 1 może być związana z Mercedesem.

Posada Niemca w Haasie jest kwestionowana od kilku tygodni, co ma związek ze słabszymi wynikami na tle Kevina Magnussena oraz licznymi incydentami. Szczególnie krytycznie o 23-latku wypowiada się o szef zespołu - Gunther Steiner, który oczekuje drastycznej przemiany na torze wyścigowym.

Styl Steinera jest bardzo trudny do udźwignięcia przez kierowców - uważa Ralf Schumacher, stryj Micka. Ma bardzo autorytarny sposób zarządzania, co przypomina mi moje czasy w Formule 1. Współcześnie to już nie działa. Potrafię sobie wyobrazić, że Mick współpracując z szefem pokroju Franza Tosta lub Andreasa Seidla miałby już w swoim dorobku punkty.

Z opinią byłego reprezentanta Jordana, Williamsa i Toyoty zgadza się szef Mercedesa - Toto Wolff. Ma on [Steiner] całkowicie złe podejście. Trzeba zdejmować z niego presję, a nie cały czas ją dokładać. Mick jest inteligentny i wie jak prowadzić samochód. Trzeba mu pozwolić na to, by mógł uwolnić swoje instynkty. Musi mieć wolną rękę. Wypominając mu incydenty sprawi, że znów wyląduje na ścianie. Nauczy się wszystkiego, potrzebuje tylko zaufania.

Austriak zapytany o niepewną przyszłość Schumachera w Haasie oraz Akademii Ferrari, przyznał, że 23-latek może być interesującą opcją dla Mercedesa. Dlaczego nie? Wciąż może mieć długą karierę w F1. Niezależnie od nazwiska, Mick jest na tyle mocny, że może znaleźć się na naszym radarze - zakończył Wolff.