Tost: Zakładam, że Gasly pozostanie w AlphaTauri na sezon 2023

Francuz jest pozbawiony szans na powrót do Red Bulla w najbliższych dwóch latach.
11.06.2211:02
Mateusz Szymkiewicz
241wyświetlenia
Embed from Getty Images

Franz Tost zakłada, że Pierre Gasly zdecyduje się pozostać w AlphaTauri na sezon 2023.

Francuz po degradacji z Red Bulla w połowie 2019 roku cały czas walczył o drugą szansę w seniorskiej stajni. Aktualny dorobek Gasly'ego to dwa miejsca na podium oraz zwycięstwo w Grand Prix Włoch 2020.

Mimo konkurencyjnych osiągów, Red Bull sięgnął w ubiegłym roku po Sergio Pereza, który przed Grand Prix Azerbejdżanu doczekał się nowej dwuletniej umowy. Według wcześniejszych deklaracji, Gasly pozbawiony szans na powrót zdecyduje się na odejście z szeregów austriackiego koncernu.

Zdaniem Franza Tosta, brak konkurencyjnych alternatyw na rynku sprawi jednak, iż 26-latek wybierze dalsze starty z AlphaTauri.

W najbliższej przyszłości pozostanie on naszym kierowcą - powiedział szef stajni z Faenzy. Ma z nami ważny kontrakt i zakładam, że w przyszłym roku pozostanie z AlphaTauri. Umiejętności jakie zaprezentował Pierre sprawiają, że mam pewność, iż czeka go złota przyszłość w Formule 1. Zawsze są jakieś możliwości. Teraz to od niego zależy, by zapewnić sobie dobry samochód. Wtedy nie będzie miał powodów do zmiany zespołu.