Grupa Volkswagen nie potwierdza planów związanych z F1

Porsche ma ogłosić szczegóły w "najbliższym czasie", a Audi milczy ws. przejęcia Saubera.
22.08.2210:03
Mateusz Szymkiewicz
604wyświetlenia
Embed from Getty Images

Grupa Volkswagen nie potwierdza planów Porsche oraz Audi związanych z wejściem do stawki Formuły 1 od sezonu 2026.

Przed kilkoma dniami oficjalnie zatwierdzono kształt przepisów dotyczących kolejnej generacji układów napędowych. Uważa się, iż był to warunek Volkswagena przed potwierdzeniem planów związanych z zaangażowaniem w Formułę 1 od 2026 roku.

Pierwotnie Porsche zamierzało ogłosić współpracę z Red Bullem przy okazji lipcowego Grand Prix Austrii, jednakże opieszałość władz sportu do zatwierdzenia regulaminów wymusiła zmianę planów. Z kolei Audi ma pracować nad przejęciem większościowego pakietu udziałów w Sauberze, który obsługuje zgłoszenie Alfy Romeo.

Nie zamierzamy komentować plotek. Decyzję FIA w sprawie zatwierdzenia nowych zasad w Formule 1 od 2026 roku przyjmujemy z zadowoleniem. Szczegóły dotyczące prawdopodobnego wejścia Porsche do Formuły 1 ogłosimy w najbliższym czasie - powiedział rzecznik Grupy Volkswagen dla DPA.

Z kolei przedstawiciel Audi w rozmowie z niemiecką agencją prasową SID, dodał: Nowe przepisy będą przez nas szczegółowo analizowane w najbliższym czasie. O ile rozumiemy, proces rejestracji nowych producentów jednostek napędowych nie został jeszcze rozpoczęty przez FIA.

Według ustaleń RTL, Federacja wyznaczyła nowym producentom termin do 31 sierpnia na potwierdzenie zaangażowania w Formułę 1 od 2026 roku.