Volkswagen zatwierdzi projekty Audi i Porsche w F1

Według Sky są jednak małe szanse na to, iż już w czwartek poznamy szczegóły przedsięwzięcia.
07.04.2214:12
Nataniel Piórkowski
1349wyświetlenia
Embed from Getty Images

Formuła 1 jest coraz bliżej powitania na swym pokładzie dwóch marek Volkswagena: Audi oraz Porsche.

Na czwartek zaplanowano posiedzenie rady nadzorczej Volkswagena, podczas której mają zostać zatwierdzone decyzje o wejściu do serii Grand Prix Audi oraz Porsche.

Pierwsza z marek ma związać się z McLarenem, podpisując kontrakt którego wartość szacowana jest na około 650 milionów euro. Druga zostanie z kolei partnerem Red Bulla w zakresie rozwoju o produkcji jednostek napędowych.

Sky Deutschland zaznacza jednak: Po spotkaniu nie zostanie wydany żaden komunikat, ponieważ proces negocjacji potrwa prawdopodobnie do lata.

Wyrażenie zgody przez radę nadzorczą traktowane jest jako czysta formalność. Były kierowca F1 - Marc Surer, powiedział w rozmowie ze Sport1: Słyszeliśmy, że oba projekty zostały już sfinalizowane na poziomie wewnętrznym. Teraz grupa musi tylko powiedzieć: «Tak, możecie to zrobić». Chodzi o długoterminowe planowanie koncernu.

Były szef działu sportów motorowych - Norbert Haug, zauważył: Volkswagen dostrzegł, jakim narzędziem marketingowym jest Formuła 1.

Surer potwierdza: Mówimy o dwóch markach, które są stworzone do ścigania. Wybrały dobrych partnerów.

Kiedy pomyślę o tym, że Andreas Seidl jest już szefem teamu McLarena, ze wszystkimi swoimi niemieckimi powiązaniami, mogę tylko się uśmiechnąć. Z kolei Red Bull i Porsche są ze sobą bardzo blisko. Po prostu do siebie pasują.

Według niektórych plotek Audi jest skłonne wydać miliard euro na nowy projekt w Formule 1. Obecność i zasięg Formuły 1 pod względem możliwości reklamowych mają wręcz bezcenną wartość. Dlatego ma to sens - ocenia Surer.