Marko: Gasly będzie miał wolną rękę dopiero po sezonie 2023

Francuz był w ostatnich tygodniach łączony z przejściem do Alpine.
22.08.2210:11
Mateusz Szymkiewicz
658wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko potwierdził, że Pierre Gasly pozostanie kierowcą AlphaTauri w sezonie 2023.

Francuz został już oficjalnie potwierdzony przyszłorocznym kierowcą stajni z Faenzy, jednakże na początku letniej przerwy utworzył się wakat w Alpine. Na odejście do Astona Martina zdecydował się Fernando Alonso, natomiast Oscar Piastri odmawia startów dla francuskiej stajni, prawdopodobnie dysponując porozumieniem z McLarenem.

W gronie kandydatów do przyszłorocznego miejsca u boku Estebana Ocona pojawiło się m.in. nazwisko Pierre'a Gasly. 26-latek rzekomo dysponuje opcją w kontrakcie, która umożliwia mu swobodne przejście do zespołów wyżej sklasyfikowanych od AlphaTauri.

Mamy dobre relacje - powiedział Helmut Marko z Red Bull Junior Team, zapytany o Gasly'ego. Jako lider AlphaTauri odniósł wiele sukcesów w poprzednich latach. Mimo to Yuki Tsunoda zdołał już zbliżyć się do jego tempa na pojedynczym okrążeniu oraz w wyścigu. Niezależnie od wszystkiego Gasly otrzymał od nas lepsze warunki finansowe, nawet jeżeli nie musieliśmy tego robić. Nowa umowa Pereza blokuje jego przenosiny do Red Bulla na 2023 rok. Na sezon 2024 będzie miał wolną rękę.