Wolff: Mam nadzieję, że Porsche ostatecznie dołączy do F1

Austriak sugeruje, że sezony 2027 lub 2028 mogą być dla producenta lepszym rozwiązaniem.
19.09.2208:30
Mateusz Szymkiewicz
1273wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff uważa, że Porsche byłoby świetnym dodatkiem dla Formuły 1 i cały czas ma nadzieję na dołączenie producenta.

Niemiecki koncern był od włos od podjęcia współpracy z Red Bullem od 2026 roku. Mimo to rozmowy, których finisz wydawał się być formalnością, upadły na ostatniej prostej. Aktualnie stajnia z Milton Keynes koncentruje się na budowie własnego silnika, natomiast Porsche analizuje pozostałe opcje w Formule 1.

Zdecydowanie byłoby to świetne, gdyby Porsche dołączyło do Formuły 1 - powiedział Toto Wolff, szef Mercedesa. Po prostu muszą teraz ustalić, czy jest dla nich możliwy kolejny interesujący projekt, albo czy są w stanie kupić jakiś zespół. Być może nie powinni już myśleć o sezonie 2026, tylko o 2027 lub 2028. Byliby świetnym dodatkiem dla stawki F1.

Austriak dodał, że zaangażowanie Porsche byłoby również z korzyścią dla całego sportu. Dzieje się tak za każdym razem, kiedy dołącza koncern samochodowy lub wielka korporacja, ponieważ Red Bull także świetnie sobie radzi. Nie tylko kupili zespół i zainwestowali w niego wielkie pieniądze, ale również dokonali wielkiej aktywizacji wokół F1.

Jeżeli marka kalibru Porsche wydałaby swoje dolary na Formułę 1, wówczas wszyscy by na tym skorzystali. Byliby istotną częścią nie tylko jako zespół, ale również jako marka na wszystkich naszych rynkach. Wielkie reklamy i kampanie są istotne dla F1.