Autosport: Sargeant coraz bliżej posady w Williamsie na sezon 2023

Alternatywami dla Amerykanina mają być Mick Schumacher oraz Antonio Giovinazzi.
22.10.2210:14
Mateusz Szymkiewicz
684wyświetlenia
Embed from Getty Images

Autosport informuje, że Logan Sargeant jest o krok od posady kierowcy wyścigowego Williamsa na sezon 2023.

Amerykanin należy do Akademii stajni z Grove i podczas domowego weekendu w Austin otrzymał szansę poprowadzenia bolidu FW44 w pierwszym treningu. Sargeant ukończył sesję na dziewiętnastej pozycji ze stratą 1,9 sekundy do Alexandra Albona, jednakże na dystansie 23 okrążeń uniknął jakichkolwiek błędów.

Według ustaleń Autosportu, spokojny przebieg treningu miał przybliżyć 22-latka do angażu w roli kierowcy wyścigowego na sezon 2023. Williams ogłosił już rozstanie z Nicholasem Latifim i aktualnie ma trwać oczekiwanie na finał sezonu Formuły 2 w Abu Zabi. Sargeant chcąc otrzymać superlicencję nie może wypaść poza TOP5, podczas gdy aktualnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji.

W sytuacji, w której Amerykanin traci szansę na uprawnienia do startów w Formule 1, alternatywami Williamsa mają być Mick Schumacher oraz Antonio Giovinazzi. Niemiec aktualnie walczy o pozostanie w Haasie, natomiast Włoch pełni funkcję trzeciego kierowcy Ferrari i ma na koncie starty dla Alfy w latach 2019-2021.

Szczerze mówiąc niczego nie jestem pewny - powiedział Logan Sargeant w Austin. Jak dobrze wiecie, musimy poczekać do Abu Zabi gdzie będę mógł zabezpieczyć superlicencję. W tej chwili tylko na tym się koncentruję. Muszę zaliczyć mocny weekend i utrzymać się w czołowej trójce mistrzostw.

22-latek zapytany o swoje odczucia po treningu do Grand Prix Stanów Zjednoczonych, dodał: Było zupełnie inaczej niż się spodziewałem. Sposób w jaki reaguje bolid F1 w porównaniu do F2 jest zupełnie inny. Jest bardzo czuły przy wysokich prędkościach, a hamulce są po prostu bardzo dobre. Generalnie to była niezła jazda. Wiele się nauczyłem. Byłem zszokowany poziomem mocy, muszę do tego przywyknąć.

Celem było zdobycie nauki. Sporo zrozumiałem, zaliczyłem dobry start i jestem zadowolony z przebiegu. Najważniejsze będzie teraz przetworzenie informacji i przekazanie jak najlepszych wskazówek ekipie. To był bardzo pozytywny dzień.