Marko: Nie wiem czy Ricciardo wciąż jest kierowcą na poziomie F1

Konsultant Red Bulla zapowiada sesje testowe z udziałem Australijczyka.
25.01.2316:35
Mateusz Szymkiewicz
1537wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko przyznał, że trudno jest mu ocenić, czy Daniel Ricciardo jako kierowca wciąż prezentuje poziom godny Formuły 1.

Australijczyk po sezonie 2022 wypadł ze stawki tracąc miejsce w McLarenie. Stajnia z Woking była rozczarowana poziomem osiągów kierowcy podczas dwuletniej współpracy, kiedy to został zupełnie zdominowany przez partnera Lando Norrisa.

Ricciardo niezainteresowany kontynuowaniem startów w Formule 1 z Haasem lub Williamsem, zdecydował się na powrót do Red Bulla w roli rezerwowego zawodnika. Uważa się, iż 33-latek może w ten sposób przybliżyć się do powrotu na tory z czołowym zespołem, jeżeli stajnia z Milton Keynes podejmie decyzję o wcześniejszym rozstaniu z Sergio Perezem.

Z dystansu trudno jest ocenić czego mu brakowało w ostatnich sezonach - powiedział Helmut Marko, konsultant Red Bulla. Z pewnością miał jakiś problem. W najbliższym czasie przeprowadzimy z nim jeden lub dwa testy opon i będziemy mieli trochę szerszy obraz jego sytuacji.

79-latek zapytany również jak Ricciardo odnajduje się w swojej nowej roli w Red Bullu, odparł: Bardzo dobrze. Ma już za sobą kilka PR'owych wydarzeń i to był właściwie jeden z powodów, dla których zdecydowaliśmy się na ponowną współpracę z nim.