Button: Hamilton nie zamierza odchodzić z F1

"Lewis jest ciągle spragniony. Na pewno chce zdobyć kolejne mistrzostwo świata".
04.05.2312:41
Nataniel Piórkowski
1260wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem Jensona Buttona Lewis Hamilton zdecyduje się na pozostanie w Mercedesie na sezon 2024.

Obecny kontrakt siedmiokrotnego mistrza świata wygasa po ostatnim wyścigu tegorocznej kampanii.

Zarówno kierowca jak i jego szef - Toto Wolff, sugerują chęć przedłużenia umowy, jednak w sprawie tej nie pojawiły się jak dotąd żadne konkrety. Rodzi to plotki na temat obsady ewentualnego wakatu w stajni z Brackley, z którym łączony jest Charles Leclerc.

Button, który partnerował Hamiltonowi w McLarenie w latach 2010-2012, uważa jednak, że Hamilton wciąż stawia sobie za cel zdobycie rekordowego, ósmego tytułu mistrza świata.

Nie sądzę, aby Lewis miał zamiar odejść z F1. Będąc tak świetnym kierowcą wyścigowym jak on, przechodzisz przez dwa etapy. Najpierw przez długi czas wygrywasz wyścig za wyścigiem. Później, gdy to się kończy, chcesz wrócić na szczyt i znowu walczyć o zwycięstwo. Na pewno nie zamierzasz przechodzić na sportową emeryturę.

Można też podejść do tego z innej strony. Gdybyś miał do dyspozycji koszmarny bolid, to może w twojej głowie krążyłyby myśli o tym, by to wszystko rzucić. Ale mówimy o sytuacji, która trwa latami. Wtedy naprawdę można być przygnębionym.

Lewis na pewno nie jeździ kiepskim bolidem. Owszem - nie jest tak dobry, jak te, do których był przyzwyczajony. Mogę to zrozumieć. Ale on zna siłę zespołu, wie, że wciąż ma tempo. Myślę, że będzie pracował z ekipą nad tym, aby wrócić do walki z Red Bullem i koniec końców dopną swego.

Najpewniej nie dojdzie do tego już w tym roku, ale tak czy owak jestem zdania, że w sezonie 2024 ujrzymy Lewisa na starcie pierwszego wyścigu. Moim zdaniem jest ciągle spragniony. Na pewno chce zdobyć kolejne mistrzostwo świata.