Button zaskoczony komentarzami Browna na temat Ricciardo

"Takie słowa bolą. Sugerują to wypowiedzi Daniela" - stwierdził mistrz świata z sezonu 2009.
01.06.2213:11
Nataniel Piórkowski
2826wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jenson Button kwestionuje taktykę przyjętą przez Zaka Browna, który otwarcie wyraził niezadowolenie z formy prezentowanej przez Daniela Ricciardo.

Przed GP Monako dyrektor generalny McLarena przyznał, że Ricciardo nie spełnił jak dotąd oczekiwań teamu i zasugerował, że w jego kontrakcie znajdują się klauzule umożliwiające wcześniejsze zakończenie współpracy.

Umowa Australijczyka ze stajnią z Woking wygasa po finale sezonu 2023. Ze względu na rozczarowujące występy 32-latka coraz częściej pojawiają się spekulacje o tym, że przed kolejną kampanią McLaren może wprowadzić zmianę w składzie kierowców.

Zak jest wolnym człowiekiem i mówi za siebie. Nie mogę wpłynąć na jego przemyślenia i to co mówi. Byłem jednak zaskoczony tym komentarzem - powiedział Button na antenie telewizji Sky Sports. Oczekiwalibyśmy raczej ochrony zespołu. Generalnie wszyscy w ekipie powinni chronić swych kierowców.

Formuła 1 to gra psychologiczna. Ludzie mają tu olbrzymie umiejętności, ale jeśli w twojej głowie nie wszystko układa się tak, jak powinno, nie jesteś w stanie brać w tym wszystkim udziału - wyjaśniał mistrz świata z 2009 roku.

Byłem zaskoczony tym, że Zak otwarcie stwierdził, iż Daniel nie spełnia oczekiwań. Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, ale kiedy twój dyrektor generalny wychodzi do mediów i o tym mówi, to tego typu słowa wywołują ból. Sugerują to wypowiedzi Daniela - komentował Button, który bronił barw McLarena pomiędzy sezonami 2010 i 2016.

Mam nadzieję, że mieli okazję porozmawiać ze sobą po wyścigu i są w stanie w pełni skoncentrować się na tym, aby przez resztę sezonu wydobyć wszystko, co najlepsze z Daniela oraz ekipy znajdującej w jego otoczeniu. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość - podsumował.