Bravi: Sainz jest głównym celem transferowym Audi

Włoch potwierdza również rozmowy z innymi kierowcami oraz aktualnym duetem Saubera.
07.05.2414:25
Mateusz Szymkiewicz
1122wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Kick Sauber - Alessandro Alunni Bravi, potwierdził, że głównym celem transferowym zespołu przed sezonem 2025 jest Carlos Sainz.

Stajnia z Hinwil aktywnie działa na runku transferowym kierowców, chcąc od przyszłego roku zabezpieczyć docelowy skład dla Audi. Niemiecki producent powołał do życia fabryczny zespół, którego debiut zaplanowany jest na sezon 2026.

Przed weekendem w Miami potwierdzono, iż zawodnikiem Kick Sauber w ramach wieloletniego kontraktu zostanie Nico Hulkenberg. Mimo to oficjalny komunikat w żaden sposób nie odnosił się do partnera Niemca. Za faworyta uważa się aktualnego zawodnika Ferrari - Carlosa Sainza, co potwierdził szef szwajcarskiego zespołu Alessandro Alunni Bravi.

Wszyscy wiedzą, że na rynku jest dostępny czołowy kierowca, czyli Carlos Sainz - powiedział Włoch. Wydaje mi się, że wszyscy chcieliby mieć u siebie Carlosa. To jeden z najlepszych zawodników. Pokazał już ogromną dojrzałość, swój wkład w rozwój samochodu oraz zespołu, a także regularność i tempo. Z tego powodu Ferrari dysponuje jednym z najlepszych składów.

Wiemy jednak, że sytuacja na rynku nie zależy wyłącznie od nas. Wpływ na wydarzenia mają różne czynniki. Wiele zespołów rozmawia w tej chwili z dostępnymi kierowcami. Nasz zespół ma wiele opcji. Oceniamy kandydatów, ale kiedy już ogłosiliśmy angaż Nico, nie czujemy już pośpiechu do podjęcia decyzji. Nadal jesteśmy na bardzo wczesnym etapie.

Bravi potwierdził, że szanse na dalsze starty z Sauberem w sezonie 2025 zachowują aktualni kierowcy - Valtteri Bottas oraz Guanyu Zhou. Rozmawiamy z Sainzem, pozostałymi kierowcami oraz obecnym składem. Nie czujemy pośpiechu, ponieważ mamy już zabezpieczoną obsadę pierwszego bolidu. Teraz posiadamy więcej czasu. Decyzja nie jest łatwa. Mamy dwóch dobrych zawodników, którzy startują dla nas od trzech lat i prezentują dobry poziom.

Na rynku jest również Carlos, kilku innych kierowców i musimy zrozumieć co będzie najlepsze, ponieważ nasz wybór nie ograniczy się do sezonu 2025, ale również kolejnych z fabrycznym zespołem Audi. Musimy ustalić długość kontraktu, jaka będzie kombinacja... Skład kierowców będzie naprawdę ważny. Wszystkie nasze opcje wciąż są na stole, poczynając od obecnych zawodników.