Schumacher przetestuje Alpine A522 na początku lipca

Autosport nie wyklucza, że Niemiec będzie częścią zupełnie nowego składu stajni z Enstone.
24.06.2420:07
Mateusz Szymkiewicz
640wyświetlenia
Embed from Getty Images

Autosport potwierdza, że Mick Schumacher odbędzie prywatną sesję testową z Alpine na początku lipca na torze Paul Ricard.

Stajnia z Enstone jest na etapie kompletowania składu kierowców na sezon 2025. Dotychczas potwierdzono odejście Estebana Ocona, jednakże bez umowy pozostaje także Pierre Gasly, który ma dysponować ofertą dołączenia do Audi.

Zrozumiałe, iż mimo woli ze strony Alpine do zatrzymania zwycięzcy Grand Prix Włoch 2020, może dojść do sytuacji, w której przyszłoroczny skład kierowców utworzy nowy duet. Po wyścigu w Barcelonie pojawiły się informacje o ofercie złożonej Carlosowi Sainzowi, natomiast teraz Autosport potwierdza organizację prywatnych testów na Paul Ricard, w których weźmie udział Mick Schumacher.

Niemiec, który w latach 2021-2022 startował dla Haasa, obecnie jest trzecim kierowcą Mercedesa oraz reprezentuje barwy Alpine w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Schumacher miał szczególnie zapracować na zainteresowanie ze strony stajni z Enstone swoją postawą za kierownicą prototypu LMDh.

Do sesji w Le Castellet ma dojść 3 lipca przed Grand Prix Wielkiej Brytanii. Oprócz Schumachera, za kierownicą Alpine A522 ma zasiąść aktualny trzeci kierowca zespołu - Jack Doohan, który także jest brany pod uwagę w kontekście składu na sezon 2025.