Rajd Finlandii: Latvala powiększa przewagę nad Ogierem

Robert Kubica zakończył stosunkowo udany dzień niefortunnym dachowaniem na odcinku Horkka.
01.08.1518:05
Nataniel Piórkowski
1001wyświetlenia


Jari-Matti Latvala powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej Rajdu Finlandii, kończąc drugi dzień zmagań z przewagą 13 sekund nad liderem mistrzostw świata - Sebastienem Ogierem.

Po dwóch pierwszych popołudniowych odcinkach specjalnych, które nie przyniosły dużych zmian w sytuacji prowadzącego duetu VW, Latvala uzyskał zdecydowanie lepszy rezultat podczas przejazdu próby Surkee, powiększając swoją przewagę nad Ogierem z sześciu do jedenastu sekund.

Za nami bardzo udany odcinek. Bardzo lubię tę próbę i rzeczywiście dobrze nam poszła. Po wzlotach i upadkach tego sezonu w końcu wszystko zaczyna grać - skomentował swój występ Latvala. Drugi na mecie Ogier tłumaczył: Jestem bardzo zaskoczony widząc taki czas. Pojechałem tutaj bardzo ostrożnie. Mam zbyt wiele do stracenia - podkreślił pewny lider mistrzostw.

Piastujący od piątku komfortową, trzecią lokatę Kris Meeke odpadł z rywalizacji na drugim kilometrze szesnastego odcinka specjalnego, w trakcie którego kierowcy walczyli z trudnymi, deszczowymi warunkami. Brytyjczyk uszkodził lewe przednie koło swojego DS 3 WRC i po krótkiej próbie kontynuowania jazdy podjął decyzję o wycofaniu się z dalszej rywalizacji. Za walczącą o zwycięstwo dwójkę Volkswagena przesunął się drugi z kierowców francuskiego koncernu - Mads Ostberg.

Czwarta pozycja należy do jadącego równym tempem Thierry'ego Neuvilla. Błąd popełniony przez Daniego Sordo kosztował go miejsce w pierwszej dziesiątce. Popełniłem błąd i wjechaliśmy do rowu. Udało nam się z niego wydostać, ale straciliśmy dużo czasu - powiedział kierowca Hyundaia, który zakończył próbę z uszkodzonym zderzakiem i stratą ponad pięciu minut do najszybszych kierowców.

Na ostatnim sobotnim odcinku Juho Hanninem stracił piątą lokatę na rzecz odrabiającego straty po piątkowych problemach Otta Tanaka. Przed startem finałowego dnia Rajdu Finlandii obu kierowców dzielą dwie sekundy. Martin Prokop piastuje siódmą, a Esapekka Lappi - ósmą pozycję. Do czołowej dziesiątki przesunęli się po pechu Meeke'a i Sordo Pontus Tidemand oraz Lorenzo Bertelli.

Aż do ostatniej sobotniej próby, Robert Kubica notował rezultaty w okolicach dziesiątego miejsca. Niestety Polak zakończył dzień niefortunnym dachowaniem tuż przed metą odcinka Horkka.

Wyniki po drugim dniu Rajdu Finlandii


KOMENTARZE

2
Zomo
01.08.2015 10:35
Dachowanie Kubicy nie bylo wcale takie dramatyczne: https://www.youtube.com/watch?v=W4OetcF71z8 Mozna by sie bylo spodziewac ze pozwiedza okoliczna łąkę a tu taki skok! Co do Madsa Ostberga to podobala mi sie jego wypowiedz przed rajdem ze Finlandia jest jednym z nielicznych miejsc gdzie boi sie jak jedzie (z powodu charakteru tras). A tu tak dobrze mu idzie.
kabans
01.08.2015 07:09
Dobrze jest pocwiczyc dachowanie kiecy o nic juz sie nie walczy. Chyba kazdy sie zgodzi