Kisiel odnosi pierwsze zwycięstwo w Audi Sport TT Cup

Polak objął prowadzenie na starcie i nie oddał go aż do mety
01.08.1516:13
Inf. prasowa
2902wyświetlenia


Jan Kisiel podkręca tempo w Audi Sport TT Cup i do wcześniejszych wizyt na podium dołożył zwycięstwo podczas pierwszego wyścigu na Red Bull Ringu. Po 5 wyścigach Polak drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, zmniejszając systematycznie stratę do lidera.

Weekend wyścigowy na torze w Spielberg zaczął się dla warszawianina znakomicie. Jan Kisiel wygrał wczorajszy trening, pokazując, że jest w świetnej formie. W dzisiejszych porannych kwalifikacjach nasz zawodnik zajął trzecie miejsce, jednak z niewielką stratą do lidera.

Po południu Polak znakomicie wystartował do wyścigu i szybko awansował na pierwsze miejsce, kontrolując przebieg rywalizacji na torze. Za jego plecami wciąż czaili się Dennis Marschall i lider klasyfikacji generalnej Nicolaj Moller Madsen, jednak nie potrafili pokonać Polaka. Ostatecznie Jan Kisiel zwyciężył z przewagą 1.954 sekundy nad Marschallem i odrobił 7 punktów w klasyfikacji generalnej do Madsena.

Gosia Rdest natomiast po starcie przedarła się na dziesiąte miejsce, a w trakcie rywalizacji udało się jej pokonać dwóch kolejnych zawodników, dzięki czemu finiszowała jako ósma.

Jan Kisiel: Bardzo cieszę się z dzisiejszego startu. Mimo trzeciej pozycji startowej udało mi się awansować na pierwsze miejsce i kontrolowałem wyścig do mety. To bardzo budujące i daje mnóstwo pewności siebie przed jutrzejszym startem. Teraz skupiam się już na kolejnym wyścigu. Cieszę się, że odrabiam punkty do lidera klasyfikacji generalnej, jednak teraz to nie jest najważniejsze. W każdym wyścigu chcę zajmować jak najwyższe miejsca, a na tabelę spojrzę na koniec sezonu.