Niki Lauda może w tym roku nie wrócić do padoku F1

69-latek miał otrzymać od lekarzy półroczny zakaz przemieszczania się samolotami
14.08.1809:49
Mateusz Szymkiewicz
2785wyświetlenia
Embed from Getty Images

Niki Lauda może już w tym roku nie pojawić się w padoku Formuły 1.

69-latek kilka tygodni temu poddał się operacji przeszczepu płuc i obecnie przechodzi przez proces rehabilitacji. Jak przyznał jeden z lekarzy, Austriak powinien być w stanie wrócić do normalnego życia.

Gazeta Osterreich informuje jednak, że w ostatni weekend Lauda musiał skorzystać z urządzenia do dializy nerek, choć jego stan zdrowia miał znacznie się poprawić. Z tego samego raportu dowiadujemy się również, iż Trzykrotny Mistrz Świata miał otrzymać półroczny zakaz podróżowania samolotami, co może wykluczyć go z pełnienia obowiązków dyrektora niewykonawczego Mercedesa na torach Formuły 1.

Lauda rzekomo otrzymał polecenie podróżowania najdalej do krajów sąsiadujących z Austrią, by w razie pogorszenia stanu zdrowia mógł szybko wrócić do placówki w Wiedniu.

KOMENTARZE

1
Pauree
14.08.2018 12:52
Już się nie mogę doczekać, jak zaczną się gadki Hamiltona, że jego zwycięstwa, dobra forma i w ogóle udane występy są dedykowane "cierpiącemu Laudzie", że bez niego Mercedes nie byłby tym, czym jest, bla bla bla... Ale do Laudy nic nie mam, więc niech szybko wraca do zdrowia! :)