Tost: Honda znalazła się przed Renault dzięki poprawkom na GP Rosji

Szef Toro Rosso ujawnił, że japoński producent szykuje duże zmiany na sezon 2019
30.09.1810:39
Mateusz Szymkiewicz
1661wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Toro Rosso - Franz Tost, uważa, że Honda dzięki poprawkom jednostki na Grand Prix Rosji znalazła się przed Renault.

Japoński producent przygotował na wyścig w Soczi zmodyfikowany silnik spalinowy, a także pojedyncze zmiany w pozostałych elementach, które mają umożliwić lepszą współpracę całego pakietu. Nowa jednostka była sprawdzana w treningach do wyścigu w Soczi i w sobotę zapadła decyzja o powrocie do starszej specyfikacji, ze względu na fakt, iż poprawiona wersja wymaga lepszej kalibracji.

Honda robi duże postępy - powiedział Franz Tost. W piątek mieliśmy w bolidach nową specyfikację i była fantastyczna. Znaleźli się przed Renault. Mam na myśli cały pakiet. Ze względu na start z końca stawki zdecydowaliśmy się na powrót do starszej wersji, by ograniczyć przebieg oraz wykonać kilka poprawek. Na Suzuce będziemy już dysponowali nowym układem.

Austriak dodał, że Honda zamierza przygotować nowy projekt jednostki na sezon 2019, choć odmówił podania na ten temat szczegółów. Będą pewne zmiany, ale nie ujawnię wam detali. Mogę jedynie powiedzieć, że idą w naprawdę dobrym kierunku.

Z kolei kierowca Red Bulla - Max Verstappen, zdradził, że wielokrotnie rozmawiał z przedstawicielami Hondy przed podpisaniem kontraktu przez zespół na dostawy jednostek. Zdaniem Holendra, producent zacznie sezon 2019 co najmniej na poziomie Renault. Do czasu potwierdzenia informacji, że Red Bull będzie korzystał z jednostek Hondy, poświęcaliście temu dużo uwagi. Zdecydowanie mogliście dostrzec ich postępy, a w ten weekend wygląda to naprawdę pozytywnie - powiedział 21-latek.

KOMENTARZE

1
piro
30.09.2018 10:30
Z marketingowego punktu widzenia gdyby w przyszłym roku RBR był na równi z Mercem i Ferrari, Honda wypadłaby świetnie. Ze sportowego punktu widzenia liczę na to że w przyszłym sezonie będzie rywalizacja przynajmniej 3 zespołów na topie.