Williams celuje w regularną walkę o miejsca w Q2

Claire Williams ma nadzieję na odbudowanie dumy zespołu po fatalnym sezonie 2019.
21.02.2018:42
Nataniel Piórkowski
1014wyświetlenia
Embed from Getty Images

Claire Williams ocenia, że w sezonie 2020 Williams powinien realistycznie celować w walkę o miejsca w Q2.

W ubiegłym roku Williams był stałym bywalcem Q1. Niekiedy kierowcy stajni z Grove kończyli walkę w czasówce ze stratą ponad sekundy do kolejnego najwolniejszego bolidu.

Konstrukcja FW43 ma w końcu dać nadzieję na przełamanie niechlubnej serii, pomagając odbudować dumę wśród pracowników i sympatyków teamu z Grove.

Na mojej twarzy gości uśmiech. Nie schodzi z niej od środowego poranka. Oczywiście po wszystkich dramatach z poprzedniego roku, wspaniale było zobaczyć jak nasz bolid pierwszy opuszcza w środę aleję serwisową. Osiągnięcie tego celu okupione zostało oczywiście bardzo ciężką pracą.

Tak jak powiedzieliśmy w komunikacie prasowym ze środy - nie otrzymamy żadnej nagrody za to, że jako pierwsi wyjechaliśmy z alei serwisowej. Dla nas był to po prostu kolejny krok milowy w procesie odbudowy.

Było to ważne wydarzenie. Wlało w nasze serca z powrotem trochę dumy i godności po tak ciężkim sezonie, jak ten ostatni.

Williams chce od samego początku sezonu walczyć jak równy z równym z najbliższymi rywalami. Jesteśmy tu po to, by się ścigać. Po to istnieje Williams. Nie jesteśmy tu po nic innego. Kochamy się ścigać. I tak, zgadza się, w ubiegłym roku nie było mowy o ściganiu. Co najwyżej Robert i George ścigali się ze sobą.

Teraz chcemy przyjeżdżać na każdy wyścig i realistycznie patrząc walczyć o prawdopodobnie pozycje w Q2 a dalej w wyścigu o miejsca, które w pewnym sensie przywrócą nam dumę. George i Nicholas mają szansę, aby walczyć o rywalami ze środka stawki.