Autosport: Sainz zastąpi Vettela w Ferrari od sezonu 2021

Z kolei McLaren ma pracować nad zatrudnieniem Niemca lub Daniela Ricciardo.
13.05.2012:26
Mateusz Szymkiewicz
2263wyświetlenia
Embed from Getty Images

Autosport informuje, że Carlos Sainz zastąpi Sebastiana Vettela w Ferrari od sezonu 2021.

We wtorkowy poranek potwierdzono, że tegoroczne mistrzostwa będą ostatnimi dla Niemca w barwach stajni z Maranello. Obie strony nie były w stanie porozumieć się podczas negocjacji warunków nowego kontraktu.

Jak podaje Autosport, jeszcze w tym tygodniu powinno zostać opublikowane oświadczenie, w którym Carlos Sainz zostanie ogłoszony nowym kierowcą Ferrari. Hiszpan dołączy do zespołu w 2021 roku jako partner Charlesa Leclerca.

25-latek miał wybierać między nowym kontraktem z McLarenem lub transferem do Ferrari. Sainz był już nawet po pierwszych rozmowach ze stajnią z Woking, lecz finalnie zdecydował się skorzystać z szansy zaoferowanej przez wicemistrzów świata.

McLaren mając świadomość, że z końcem roku utraci swojego dotychczasowego lidera, miał skoncentrować się na zatrudnieniu Sebastiana Vettela lub Daniela Ricciardo z Renault. Uważa się, że największe szanse na przejęcie posady Sainza może mieć Australijczyk.

Potwierdzenie Sainza w Ferrari utnie również wielomiesięczne spekulacje o potencjalnym przejściu Lewisa Hamiltona z Mercedesa do włoskiego zespołu. Podobnie sytuacja będzie wyglądała w przypadku Valtteriego Bottasa, którego uważano za jedną z wielu opcji Ferrari.