Piero Ferrari: Brak zrozumienia doprowadził do rozstania z Vettelem

Syn Enzo Ferrariego zapowiada, że Scuderia postawi na młodego kierowcę.
14.05.2010:23
Mateusz Szymkiewicz
1408wyświetlenia
Embed from Getty Images

Piero Ferrari przyznał, że rozstanie z Sebastianem Vettelem jest efektem braku zrozumienia.

Niemiec po sześciu latach startów odejdzie z Ferrari. Komunikat o zakończeniu współpracy po sezonie 2020 został opublikowany we wtorkowy poranek. Według ostatnich informacji, Vettel ma brać pod uwagę tylko dołączenie do Mercedesa, licząc się równocześnie z możliwością opuszczenia stawki Formuły 1.

To jak w małżeństwie, piękna historia mogła być dużo lepsza, lecz dobiega końca z wielu powodów, zarówno po stronie Vettela jak i naszej - powiedział Piero Ferrari, syn Enzo oraz udziałowiec koncernu. Nie będziemy już dłużej wspólnie żyli, zdecydowaliśmy się na separację. Mam mnóstwo szacunku i zaufania do Sebastiana, ponieważ pojechał dla nas kilka wspaniałych wyścigów. Nie wiem, czy nie rozumiał samochodu lub czy my nie rozumieliśmy jego, ale tego typu rzeczy dzieją się. To nie jest czas, by obarczać kogoś odpowiedzialnością.

Ferrari potwierdził, że zespół zamierza zastąpić Vettela młodym kierowcą. Wszystko wskazuje na to, że będzie nim Carlos Sainz z McLarena. Będę bardzo szczęśliwy, jeżeli znajdzie się kolejny młody zawodnik u boku Charlesa Leclerca, na którym polegamy ze względu na jego wyjątkowy talent oraz inteligencję. Nie będzie to ktoś w tym sensie, że przyjdzie do nas z Formuły 2, tylko będzie to młody kierowca, który ma już kilkuletnie doświadczenie.

Gazeta Marca powołała się na źródło bliskie rodziny Sainz, które twierdzi, że przenosiny 25-latka do Ferrari są już dopinane na ostatni guzik. Wszystko jest na dobrej drodze. Musicie zachować cierpliwość - podaje hiszpańska publikacja.