Auto Bild: Vettel liczy na otrzymanie angażu w Mercedesie

Niemiec rzekomo nie jest zainteresowany żadną inną posadą w Formule 1.
14.05.2010:00
Mateusz Szymkiewicz
2485wyświetlenia
Embed from Getty Images

Według Auto Bild, Sebastian Vettel zamierza pozostać w Formule 1 po sezonie 2020 tylko jako kierowca Mercedesa.

Krótko po ogłoszeniu rozstania Niemca z Ferrari spekulowano, że jego kolejnym przystankiem może być McLaren lub Renault. Mimo to stajnia z Woking jeszcze w tym tygodniu ma ogłosić pozyskanie Daniela Ricciardo, natomiast francuski producent może prowadzić rozmowy z Fernando Alonso w sprawie przywrócenia go do Formuły 1 od 2021 roku.

W tej sytuacji Vettel niemalże pozostaje bez szans na posadę w górnej połowie tabeli. Auto Bild informuje jednak, że 32-latek oczekuje na korzystny dla siebie rozwój sytuacji w Mercedesie, który pozwoli mu dołączyć do zespołu od kolejnego sezonu. Obecni reprezentanci niemieckiego producenta - Lewis Hamilton oraz Valtteri Bottas, są związani kontraktami do końca tego roku.

Vettel gra w pokera: Mercedes albo nic! - podają Bianca Gerloff oraz Ralf Bach, korespondenci Auto Bild.

Krótko po oficjalnym komunikacie o odejściu Vettela z Ferrari, szef Mercedesa przyznał, że musi rozważyć kandydaturę Niemca przed decyzją o obsadzie kokpitów na 2021 rok. Sebastian jest świetnym kierowcą, wielką osobowością oraz atutem każdego zespołu Formuły 1. Kiedy myślimy o przyszłości, nasza lojalność każe nam spoglądać w kierunku aktualnych kierowców Mercedesa. Mimo to musimy wziąć pod uwagę obecny rozwój sytuacji - powiedział Toto Wolff.