Lehto: Verstappen ma otwarte drzwi do Mercedesa

Fin ma wątpliwości, czy Red Bull w najbliższym czasie będzie w stanie regularnie wygrywać.
30.09.2011:38
Mateusz Szymkiewicz
1731wyświetlenia
Embed from Getty Images

JJ Lehto uważa, że mimo ważnego kontraktu z Red Bullem, Max Verstappen wciąż ma otwarte drzwi w Mercedesie.

Holender tuż przed startem mistrzostw podpisał nową umowę ze stajnią z Milton Keynes, która będzie obowiązywała do końca 2023 roku. Uważa się, że 23-latek tak wcześnie zadecydował o swojej przyszłości, ponieważ już wiedział, iż miejsca w pozostałych czołowych zespołach będą dla niego niedostępne.

Mimo to Mercedes nadal nie ogłosił nowej umowy z Lewisem Hamiltonem i pojawiły się sugestie, że Brytyjczyk mógłby przejść do Red Bulla. Tymczasem inne raporty głoszą, że to Max Verstappen może dołączyć do Mercedesa, rzekomo posiadając odpowiednie klauzule w swoim kontrakcie. Oczywiście, że kontrakt między kierowcą oraz zespołem zawsze będzie sprawą poufną - powiedział Christian Horner, zapytany o możliwość wcześniejszego odejścia Holendra.

Zdaniem byłego kierowcy Formuły 1 - JJ Lehto, Verstappen może nadal mieć otwarte drzwi w Mercedesie. Z pewnością. Zawodnik tego kalibru będzie miał otwarte drzwi w każdym kierunku. Max jest w stanie wygrywać z Red Bullem okazjonalnie. Nic nie wskazuje na to, by w najbliższych latach układ sił mógł ulec radykalnej zmianie. Red Bull jest drugim najlepszym zespołem za Mercedesem.

Fin dodał, że choć jest to mało prawdopodobne, chciałby zobaczyć w jednym zespole Lewisa Hamiltona oraz Maksa Verstappena. Mielibyśmy fajerwerki na torze oraz poza nim. To dwóch zawodników twardych jak skała, którzy nie dawaliby sobie wolnej przestrzeni - zakończył Lehto.