Marko: Decyzja w sprawie Albona zapadnie po Grand Prix Abu Zabi

Konsultant Red Bulla zapewnia, że nie wytypował jeszcze potencjalnych następców 24-latka.
19.11.2008:14
Mateusz Szymkiewicz
941wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko po raz kolejny zadeklarował, że decyzja w sprawie kontraktu Alexandra Albona zapadnie po zakończeniu sezonu w Abu Zabi.

Tajlandczyk jest jednym z największych rozczarowań i walczy o pozostanie w Red Bullu. Początkowo zespół miał wyjaśnić kwestię zespołowego partnera Maxa Verstappena przed Grand Prix Turcji, lecz finalnie decyzja w sprawie przyszłości Albona została odroczona do połowy grudnia.

Albon obracając się w Istanbulu wyrzucił do kosza szansę na podium - powiedział Helmut Marko, konsultant Red Bull Racing. Obaj nasi kierowcy zbyt mocno zużyli opony, podczas gdy stara gwardia jak Hamilton oraz Perez, była w stanie utrzymać je przy życiu. To nie był najlepszy dzień dla naszego młodego dżentelmena. Od początku mówiliśmy, że czas na ocenę będzie po Abu Zabi. On [Albon] miał dobry wyścig do momentu obrotu. Mimo to ocenie będzie podlegała cała sytuacja. Nie będziemy decydowali nagle.

Zdaniem byłego kierowcy Formuły 1 - Christijana Albersa, Albon niemal na pewno straci posadę w Red Bullu przed sezonem 2021. Jego sytuacja nie może być już dłużej chroniona. Verstappen potrzebuje szybszego partnera, by pomógł mu w rozwoju, strategii oraz zbieraniu informacji - dodał 41-latek.