Vettel: Pozostało mi od trzech do siedmiu lat startów w F1

Niemiec przyznał, że na pewnym etapie sezonu 2020 zwątpił w swoje umiejętności.
19.11.2008:44
Mateusz Szymkiewicz
2527wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel podkreśla, że nie zamierza startować w Formule 1 po ukończeniu czterdziestych urodzin.

Podczas ostatniego Grand Prix Turcji siódmy tytuł mistrza świata zdobył Lewis Hamilton, który w późniejszych rozmowach zadeklarował, że nie będzie startował w F1 tak długo jak Kimi Raikkonen. Kilka dni później w identycznym tonie wypowiedział się Sebastian Vettel, który kończy ostatni sezon w karierze z Ferrari.

Teraz mam 33 lata i będę na torze przez kolejne trzy sezony. Nie chcę ścigać się do czterdziestki. Możecie zakładać, że pozostało mi od trzech do siedmiu lat w Formule 1 - powiedział Niemiec dla Die Zelt.

Vettel przyznał, że w trakcie skomplikowanego sezonu 2020 zwątpił w swoje umiejętności, mając problemy z nawiązaniem walki z Charlesem Leclerkiem. Ten sezon był bardzo trudny i muszę podkreślić, że zwątpiłem nawet w swoje umiejętności. Nie udało mi się nigdzie dotrzeć w tych mistrzostwach, a relacje z zespołem nie są najłatwiejsze. Nasz romans dobiegł końca, ale wciąż jestem zmotywowany.

Czterokrotny mistrz świata dodał, że nie może doczekać się rozpoczęcia współpracy z Astonem Martinem od sezonu 2021, dostrzegając w nim szansę na nowe otwarcie. Nadal mam duże oczekiwania wobec nadchodzących wyścigów, ale uważam, że nowy projekt z Astonem Martinem otwiera wiele możliwości. Nie będziemy w stanie osiągnąć sukcesów szybko, ale mam pewność, że będę miał zupełnie inny nastrój oraz nowe cele, pomagając ekipie w postępach.

Wysokie oczekiwania wobec Vettela ma również szef stajni z Silverstone - Otmar Szafnauer. Jesteśmy ciekawi jego metod, procesów oraz technik. Zakładam, że stosujemy już 90 procent z nich, ale pozostałe 10 procent to będzie dla nas zupełnie nowy poziom. Mimo to do stycznia pozostaje on związany kontraktem z Ferrari i nie pytaliśmy, czy może on do nas wcześniej dołączyć - dodał Amerykanin.