Brawn: Nawet codziennie kupowałbym bilety na sprinty

F1 może jednak rozważyć postulat, aby to zwycięzca piątkowych kwalifikacji był zdobywcą PP.
18.07.2113:30
Nataniel Piórkowski
396wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ross Brawn nie kryje radości po pierwszym teście formatu weekendu ze sprintem i przekonuje, że kupiłby na niego bilet absolutnie każdego dnia.

W sobotnich zmaganiach Max Verstappen wywalczył pole position do wyścigu o GP Wielkiej Brytanii, pokonując ruszającego z pierwszej pozycji Lewisa Hamiltona w ekscytującej walce na pierwszym okrążeniu. Później widowisko skradł Fernando Alonso, który po doskonałym starcie agresywnie bronił się przed atakami kolejnych kierowców.

Brawn komentował: To kompletnie nowa koncepcja dla Formuły 1. Jedną z rzeczy, które wszyscy dzisiaj ujrzeliśmy, jest to, że kierowca wyścigowy jest kierowcą wyścigowym i nigdy nie zadowoli się tym, co ma. Właśnie przez to oglądaliśmy tyle różnych akcji od czołówki aż do końca stawki.

Pierwsze okrążenie było absolutnie wciągające, sensacyjne. Później cieszyliśmy się oglądając małe pojedynki aż do końca rywalizacji. Występ Fernando Alonso był kolejnym ekscytującym elementem ścigania. Ma mój głos w wyborze perełki tego sprintu. Kupiłbym bilet na takie widowisko każdego dnia. Jesteśmy bardzo zadowoleni.

Brawn zakomunikował, że Liberty Media nie zmieni podstawowego formatu sprintu w dwóch kolejnych tegorocznych próbach.

Mówiąc o przyszłości sprintów w Formule 1, Brytyjczyk stwierdził: Pozwolimy, aby po tym weekendzie kurz nieco opadł a wtedy spędzimy trochę czasu z FIA i zespołami, aby zrozumieć, czy są jakieś ewolucje, które chcielibyśmy wdrożyć. Ale na pewno nie zmienimy w tym roku podstawowego formatu. Wydaje mi się, że dopiero po trzech wyścigach możemy usiąść i zadecydować, w którym kierunku pójdziemy. Jak dotąd wrażenia są bardzo pozytywne.

Jedną ze zmian, które mogą zostać wprowadzone w nieodległej przyszłości, jest ustanowienie zwycięzcy piątkowych kwalifikacji oficjalnym zdobywcą pole position. Czy to w piątek powinno zdobywać się pole position? Są rzeczy o których będziemy dyskutować z FIA i zespołami. Ale myślę, że historia nie powinna być dla nas ograniczeniem. Musimy szanować historię, ale nie możemy pozwolić, aby historia kiedykolwiek nas przed czymś powstrzymywała.