Steiner: Junior Ferrari pozostanie w składzie Haasa na sezon 2022

Przyszłość Micka Schumachera w stajni z Kannapolis wciąż pozostaje niejasna.
17.08.2115:41
Mateusz Szymkiewicz
1176wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner potwierdził, że Haas utrzyma juniora Ferrari w składzie kierowców na sezon 2022.

Aktualnym reprezentantem stajni z Kannapolis jest Mick Schumacher. Docelowo Niemiec został wypożyczony do zespołu na kilka lat, lecz od dłuższego czasu spekuluje się, iż przejdzie on do Alfy Romeo.

Szef Haasa pytany o dalsze losy Schumachera, przyznał, że pozostaje pewny jego pozostania, choć wciąż czeka na ostateczną zgodę Ferrari. Mam pełne przekonanie, że Mick będzie z nami w przyszłym roku. Pozostaje on związany kontraktem z Ferrari i będziemy mieli ich kierowcę. Jeżeli to nie będzie Mick, wtedy w porządku, na swoją szansę czeka jeszcze kilku innych dobrych zawodników. Idealnie byłoby, gdyby to jednak Mick z nami pozostał. Mam przekonanie, że tak się stanie - przekazał Gunther Steiner w swojej kolumnie na łamach The Race.

Spośród kierowców Akademii Ferrari, w tej chwili do superlicencji kwalifikują się zeszłoroczny wicemistrz F2 - Callum Ilott, a także Robert Szwarcman, który po czterech rundach przedsionka F1 zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Niejasna pozostaje również przyszłość Antonio Giovinazziego w Alfie Romeo.