Marki Volskwagena zaangażują się w F1 w szerokim stopniu?

Bild informuje, że Audi mogłoby związać się z Williamsem a Porsche z McLarenem.
25.10.2119:19
Nataniel Piórkowski
1444wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dwie marki grupy Volkswagena mogą pojawić się w Formule 1 od 2026 - donosi Bild.

Pośród plotek na temat współpracy Red Bulla z Audi lub Porsche, pojawiają się sugestie o tym, iż skala zaangażowania się niemieckiego koncernu w serię Grand Prix może okazać się znacznie większa, niż pierwotnie przypuszczano.

Wspaniale, że wielkie marki są zainteresowane wejściem do F1 - powiedział Toto Wolff pytany o to, czy Mercedes byłby zadowolony z pojawienia się w stawce kolejnych rodzimych producentów.

Zdaniem dziennikarzy Bilda stworzenie fabrycznego teamu Volkswagena wydaje się mało prawdopodobne. Bardziej realnym scenariuszem ma być współpraca Audi z Red Bullem. Dodatkowo niemiecka marka miałaby rozpocząć współpracę z Williamsem, którego obecnie łączą partnerskie relacje z Mercedesem.

Z kolei Porsche mogłoby odnowić historyczne więzy z McLarenem - byłby to o tyle wymowny gest, iż zespół jest obecnie dowodzony przez Andreasa Seidla, który doprowadził ekipę firmy ze Stuttgartu do sukcesów w wyścigach Le Mans.

Nowe regulacje w zakresie jednostek napędowych zostaną wprowadzone w życie w 2026 roku. W założeniu nowe silniki mają być tańsze w produkcji i serwisowaniu, przyjazne środowisku, głośniejsze, ale także bardziej konkurencyjne od obecnych turbodoładowanych napędów V6 turbo o pojemności 1,6l.