Benoit: Zwolnienie Giovinazziego z Alfy jest kwestią czasu

Dziennikarz sugeruje, że nazwisko partnera Bottasa będzie znane po finale sezonu F2.
04.11.2110:55
Mateusz Szymkiewicz
928wyświetlenia
Embed from Getty Images

Roger Benoit ze szwajcarskiego Blicka uważa, że zwolnienie Antonio Giovinazziego z Alfy Romeo jest już kwestią czasu.

Stajnia z Hinwil jako jedyna w stawce posiada wolną posadę na przyszłoroczne mistrzostwa. Następcą Kimiego Raikkonena będzie Valtteri Bottas, natomiast Giovinazzi oczekuje na decyzję zespołu w sprawie nowego kontraktu.

Z kokpitem Włocha łączeni są kierowcy Formuły 2 - Oscar Piastri, Guanyu Zhou oraz Theo Pourchaire. Faworytem ma być Chińczyk i według Benoita, ostateczny wybór Alfy Romeo poznamy w grudniu przy okazji finiszu sezonu juniorskiej serii.

Włosi muszą przygotować się na to, że pozostaną bez kierowcy wyścigowego w sezonie 2022 - podaje korespondent Blicka. Zwolnienie Giovinazziego jest już kwestią czasu. Formuła 1 przytłoczyła juniora Ferrari, a w Turcji popełnił śmiertelny grzech, którego Vasseur mu nie wybaczy. Kiedy w Austin zespół znów zdecydował się na polecenia zespołowe, Giovinazzi od razu je zrealizował. W innym wypadku mógłby pożegnać się z ekipą niemal natychmiast. W przyszłym roku do zespołu dołączy Bottas jako numer jeden. Vasseur nie potrzebuje u jego boku rebelianta, tylko kogoś, kto będzie pomagał w zdobywaniu punktów.