Gasly: Jestem przekonany, że dostanę drugą szansę w czołówce

Francuz uważa, że jest zupełnie innym kierowcą niż w 2019 roku.
30.03.2212:54
Mateusz Szymkiewicz
914wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly jest przekonany, że otrzyma jeszcze szansę startów od czołowego zespołu Formuły 1.

Francuz w pierwszej połowie 2019 roku reprezentował Red Bull Racing, jednakże przez niekonkurencyjne osiągi na tle Maksa Verstappena po letniej przerwie został zdegradowany do juniorskiej ekipy. Mimo wizyt na podium oraz zwycięstwa w Grand Prix Włoch 2020, Gasly wciąż nie doczekał się ponownej promocji do ekipy czterokrotnych mistrzów świata

Kierowca w rozmowie z Canal Plus przyznał, że jego powrót do czołowej stajni pozostaje kwestią czasu. W Formule 1 kluczowy jest moment politycznych rozgrywek. Głównie z finansowego punktu widzenia. Coś takiego miało już miejsce w momencie, w którym dokonałem mniej niż dzisiaj. Byłem zdecydowanie słabszym kierowcą, a mimo to wciąż dano mi szansę. Mam przekonanie, że kontynuując dotychczasową pracę znów to się stanie.

Mam teraz dużo lepsze pomysły odnośnie tego czego chcę. Wiem co oczekuję od zespołu, w jakim kierunku powinienem iść i wiem czego nauczyłem się od debiutu w Formule 1. Jestem znacznie bardziej kompletnym zawodnikiem, a to daje sporo pewności. Poza tym szybka jazda nigdy nie była problemem. F1 to po prostu również inne czynniki. Konieczne jest stworzenie entuzjazmu w zespole, by każdy szedł w tym samym kierunku. Mam też inne podejście do zarządzania wyścigiem czy weekendem. Poprawiam się z każdym rokiem.

26-latek dodał, że jego główną motywacją do startów jest chęć zostania mistrzem świata. To na pewno nie wydarzy się w tym roku, jednakże za rok, dwa lub trzy może pojawić się taka szansa, więc ważne jest, by prezentować potencjał - zakończył Gasly.