Alessandro Alunni Bravi przedstawicielem Saubera w zespole F1

Włoch będzie reprezentował ekipę podczas weekendów wyścigowych oraz innych aktywności.
26.01.2310:37
Nataniel Piórkowski
1152wyświetlenia


Alessandro Alunni Bravi będzie w nadchodzącym sezonie odpowiadał za prowadzenie zespołu Alfy Romeo w Formule 1.

Alunni Bravi od 2017 roku pełni funkcję dyrektora zarządzającego Sauber Group. W komunikacie firmy zaznaczono, że piastując dodatkowe stanowisko przedstawiciela, będzie reprezentował zespól we wszystkich oficjalnych funkcjach podczas wyścigowych weekendów i poza nimi.

Decyzja o powierzeniu nowych obowiązków Włochowi, jest jedną z pierwszych podjętych przez nowego dyrektora generalnego Saubera - Andreasa Seidla, który w grudniu ogłosił odejście z McLarena.

Cieszę się mogąc potwierdzić nominację Alessandro na stanowisko przedstawiciela zespołu, które będzie piastował równolegle z dotychczasową funkcją dyrektora zarządzającego Grupy - stwierdził Niemiec.

Jego olbrzymie doświadczenie w sportach motorowych gwarantuje mu wszelkie narzędzia, niezbędne do osiągnięcia sukcesów a dogłębna znajomość teamu, którego był częścią przez ponad pięć lat, zapewni stabilność i ciągłość naszego rozwoju.

Piecza Alessandro nad zespołem w trakcie mistrzostw świata, pozwoli mi skoncentrować się na rozwoju Grupy i przygotowaniach do czekających nas wyzwań i nowych możliwości.

Dziękuję Alessandro za wiarę w naszą wizję i witam go na nowym, dodatkowym stanowisku. Jestem przekonany, że jest cennym uzupełnieniem naszej bardzo silnej ekipy - od kierowców, przez kadrę zarządzającą po każdego z pracowników. Wszyscy chcemy budować postępy na fundamencie ubiegłorocznego sukcesu, zapewniając Sauberowi świetlaną przyszłość.

W 2023 roku Sauber zwieńczy współpracę z Alfą Romeo i rozpocznie proces transformacji przed oficjalnym połączeniem z Audi w 2026 roku.

To ogromny przywilej móc dalej pracować z grupą wspaniałych ludzi, którzy przez ostatnie lata pomogli mi zintegrować się z Sauberem. To, co przekazali mi w tym czasie, pozwoli mi sprawnie wypełniać nowe zadanie i reprezentować zespół zgodnie z naszą wspólną wizją i celami - powiedział Alunni Bravi.

Jestem w pełni świadomy pracy, która nas czeka i stojących przez nami wyzwań. Podchodzę do tego zadania z pokorą, wiedząc, że jestem częścią silnej ekipy, która wykona postawione przed nią zadanie. Towarzyszy mi także wiara w to, iż mamy wszystko co niezbędne, do zbudowania pomyślnej przyszłości.