PKN Orlen sponsorem teamu AlphaTauri

Robert Kubica pozostaje ambasadorem koncernu i wkrótce ogłosi swoje plany na sezon 2023.
27.01.2309:14
Nataniel Piórkowski
4483wyświetlenia


PKN Orlen poinformował o nawiązaniu współpracy sponsorskiej ze Scuderią AlphaTauri.

Na przestrzeni trzech ostatnich sezonów Polski Koncern Naftowy był partnerem tytularnym teamu Alfa Romeo, w którym funkcję trzeciego kierowcy pełnił Robert Kubica.

Wiadomo już, że porozumienie sponsorskie nie zostało przedłużone na nadchodzącą kampanię. Po czwartkowych doniesieniach Pulsu Biznesu, informację tę oficjalnie przekazał dział prasowy Orlenu.

W komunikacie cytowany jest prezes zarządu - Daniel Obajtek: Grupa Orlen to największy w Europie Środkowej koncern multienergetyczny, obsługujący ponad 100 milionów klientów. Globalna rozpoznawalność marki jest niezbędna do realizacji naszych celów strategicznych.

Blisko połowa przychodów koncernu pochodzi ze sprzedaży za granicą. Dlatego konsekwentnie stawiamy na sponsoring sportowy, którego filarem jest obecność w najbardziej prestiżowej serii wyścigowej.

Dzięki tej ekspozycji docieramy do setek milionów kibiców na całym świecie i budujemy spójną strategię marketingową w Polsce i za granicą. To olbrzymi potencjał, który będziemy dalej efektywnie wykorzystywać we współpracy ze Scuderia AlphaTauri - zakomunikował.

Na mocy porozumienia logotypy Orlenu znajdą się na nosie bolidu AT04, tylnym skrzydle, deflektorach, obręczy halo, lusterkach, kombinezonach oraz ubraniach kierowców, a także mechaników. Dodatkowo znaki marki umieszczone zostaną w padoku oraz ściankach prasowych. Kierowcy stajni wezmą także udział w specjalnych akcjach marketingowych.

Orlen zostanie także sponsorem tytularnym teamu Scuderia AlphaTauri Esports.

W oświadczeniu zaznaczono, że Robert Kubica pozostanie ambasadorem Orlenu. Plany Polaka na sezon 2023 mają zostać przedstawione w najbliższych dniach.